Los Angeles: Naši reprezentanti přiváží z Los Angeles rekordní počet medailí

3. 8. 2015 -
Název rubriky: Speciální olympiády

Tým sjednoceného volejbalu dosáhl na první místo a zlatou medaili po velkém boji s Tureckem. Celý olympijský turnaj byl pro naše volejbalisty náročný. Přesto volejbalový tým projevil neobyčejné schopnosti. Tým celkem za 5 dní odehrál 14 zápasů. Ze zmíněných zápasů naši volejbalisté 8x zvítězili, 1x remizovali a pouze 5x prohráli. Přestože se v zápase s Finy zranil Lukáš Zeman, jeden z našich smečařů, dokázali naši volejbalisté zvítězit a přiváží si tak domů zlatou medaili.

Jak jsme již dříve informovali, družstvo sjednocené kopané postoupilo do finále. Ve velmi vyrovnaném zápase fotbalisté nakonec podlehli týmu z Lichtenštejnska 5:4 a získali stříbrnou medaili.

Cyklistka Jarmila Válková se v pátek v závodu na 2 km umístila na pěkném třetím místě a je tak držitelkou dvou bronzových medailí.

Reprezentantky v bocce Michaela Bláhová a Veronika Lišková si z olympiády v Los Angeles odváží tři stříbrné medaile a patří tak na světových hrách k velmi úspěšným reprezentantkám.

Velmi úspěšný byl i tým stolního tenisu, naši reprezentanti v závěru her rozšířili výrazně svou medailovou sbírku a celkem si tak z olympiády v Los Angeles odváží zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

V pátek 31. července získala další zlato Pavla Pospíšilová ve finále plavání na 25 metrů volný způsob. V plavání si český tým odváží domů celkem tři medaile. Jak jsme již informovali, bronzovou medaili získali Eva Procházková (100 metrů volný způsob) a Petr Dvořáček (50 metrů znak).

I naši atleti ještě zabodovali a přispěli tak k rekordnímu medailovému zisku české reprezentace na Světových letních hrách speciálních olympiád v Los Angeles, které se konaly od soboty 25. července do neděle 2. srpna 2015.

Za výrazným medailovým úspěchem českých sportovců nestojí jen zodpovědná příprava, ale také náročná práce trenérů v rámci pravidelných tréninků. Další olympijské klání čeká naše reprezentanty 14. – 25. března 2017.

Světové letní olympijské hry byly zakončeny koncertem a tanečním večírkem, který se uskutečnil přímo na stadionu Coliseum. Úspěšná sportovní delegace Českého hnutí speciálních olympiád se do Prahy vrací v úterý večer.