Čechům prší v Los Angeles další medaile, fotbalisté hrají o zlato

30. 7. 2015 -
Název rubriky: Speciální olympiády

„V plavání na 50m znak předvedl obdivuhodný výkon Petr Dvořáček, který vybojoval pro Českou republiku další bronz,“ řekla Hana Pavlištová, která se olympiády účastní v českém týmu jako dobrovolnice.

Skvělou vizitku v Americe zanechal český fotbalový tým. Nejprve porazil ve čtvrtfinále Lucembursko 4:1 a v boji o finále senzačně přetlačil domácí USA. Češi tak budou hrát o olympijské zlato – jejich soupeřem bude tým z Lichtenštejnska.

Česká výprava je mezi 7 000 sportovců ze 165 zemí z celého světa na stadionu Coliseum v Los Angeles opravdu pořádně vidět! Bronzovou medaili pro Česko veze domů také stolní tenista Ota Opletal, stříbrnou atlet Jan Nunhard za vrh koulí. Jeho kolega Petr Čvančara vybojoval v téže disciplíně třetí místo a tedy bronzovou medaili.

V běhu na 100 metrů byla Denisa Horníčková druhá a Marie Bartošová třetí. V bowlingu se Daniela Fantlová umístila na pěkném druhém místě. V disciplíně bocca vybojovala hned třikrát skvělé stříbro Veronika Lišková. Její kolegyně Michaela Bláhová si domů odváží taktéž tři stříbrné medaile.

Úspěchem české reprezentace na Světových letních hrách jsou další tři stříbrné medaile gymnastky Jany Broulíkové, která již na olympiádě vybojovala bronz.
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube