Los Angeles: Michelle Obamová odstartovala Světové letní hry speciálních olympiád

27. 7. 2015 -
Název rubriky: Speciální olympiády

Přítomných 65 tisíc návštěvníků přivítal americký prezident Barack Obama. Zahájil tak Světové letní hry speciálních olympiád poselstvím z videozáznamu, v němž m. j. uvedl: „Sportovci Speciálních olympiád jsou významnou součástí svých společenství. Tam, kde lidé vidí omezení, hnutí speciálních olympiád vnímá příležitost. ”

O zábavu 7000 speciálních olympioniků ze 177 zemí se postarali Stevie Wonder, Avril Lavigne, Cody Simpson, Nicole Scherzingerová, Jimmy Kimmel, Eva Longoria, Michael Phelps, Yao Ming, Greg Louganis a mnoho dalších známých osobností.  Ikonický stadion Los Angeles Memorial Coliseum, který byl dvakrát dějištěm Olympijských her, zaplnilo 70 000 lidí, včetně členů královských rodin, vedoucích představitelů mnoha států, osobností a samozřejmě sportovců. Další miliony lidí sledovaly přenos online a v televizi.

Světové letní hry zahájila slavnostně první dáma USA, Michelle  Obamová, která na místě dodala: “Speciální olympiády jsou o jednotě. Tyto Světové hry odrážejí tuto jednotu i skutečnost, že jsme v tom všichni dohromady. Vzájemně v sobě povzbuzujeme to nejlepší. Můj manžel i já jsme na vás velmi hrdí a nemůžeme se dočkat, čeho všeho dosáhnete v nadcházejících dnech i v celém svém životě.”

Čeští sportovci se již zapojili do soutěží. Českou republiku na Světových letních hrách speciálních olympiád reprezentuje 46 sportovců a to v plavání, atletice, bocce, cyklistice, gymnastice žen a stolním tenise. Družstvo kopané a volejbalu budou tvořit sportovci tzv. sjednocených sportů. V těchto disciplínách jsou rovnoměrně zastoupení sportovci s mentálním postižením a bez postižení.

Hodně štěstí!
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube