Světové letní hry speciálních olympiád v Los Angeles začnou již za tři dny

22. 7. 2015 -
Název rubriky: Speciální olympiády

Světové letní hry speciálních olympiád v Los Angeles 2015 budou zahájeny v sobotu 25. července tradičním slavnostním ceremoniálem a skončí v pondělí 2. srpna. Jedná se o největší sportovní událost roku. Her se zúčastní přibližně 7 000 sportovců ze 177 zemí na celém světě, včetně České republiky. Čechy bude reprezentovat 46 sportovců a to v plavání, atletice, bocce, cyklistice, gymnastice žen a stolním tenise. Družstvo kopané a volejbalu budou tvořit sportovci tzv. sjednocených sportů. V těchto disciplínách jsou rovnoměrně zastoupení sportovci s mentálním postižením a bez postižení. 

Soutěžních disciplín je celkem 22, mezi dalšími lze jmenovat např. badminton, basketbal, plážový volejbal, bowling, cyklistiku, fotbal, gymnastiku, házenou, volejbal atd. Účastníci Světových her trpí různými formami mentálního postižení a Speciální olympiáda je jednou z cest jejich integrace do společnosti. plavání, atletice, bocce, cyklistice, gymnastice žen a stolním tenise. Družstvo kopané a volejbalu budou tvořit sportovci tzv. sjednocených sportů. V těchto disciplínách jsou rovnoměrně zastoupení sportovci s mentálním postižením a bez postižení.

Výběr českých účastníků na hry v Los Angeles 2015 se uskutečnil v rámci národních letních her SO 2014 v Brně a to v souladu s pravidly SO, ze sportovců všech výkonnostních kategorií, kteří vyhráli zlatou medaili. Česká reprezentace odletěla do Los Angeles v úterý 21. července v dopoledních hodinách. 

Více informací na: http://www.specialolympics.cz/ nebo na facebooku https://www.facebook.com/SpecialniOlympiada?fref=ts ení.
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube