Českým sportovcům s mentálním postižením jede na Speciální olympiádu fandit i europoslankyně Martina Dlabajová

21. 7. 2015 -
Název rubriky: Speciální olympiády

ZLÍN/LOS ANGELES -  Do kalifornského Los Angeles míří v těchto dnech tisíce sportovců, trenérů a fanoušků, kteří se zúčastní The 2015 Special Olympics World Games. Od 25. července do 2. srpna 2015 budou o medaile ve vybraných sportovních odvětvích bojovat i čeští sportovci s mentálním postižením. V oficiální delegaci ČR bude i poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová ze Zlína.

21. července 2015

„Pozvání na olympiádu si velmi vážím, zvláště když některé sportovce znám osobně. Budu fandit všem, ale hlavně mým oblíbeným fotbalistům pod vedením Davida Bělůnka ze Zlína,“ uvedla M. Dlabajová. Kromě finanční podpory má v plánu pro sportovce s mentálním postižením zorganizovat sportovní den s evropskými poslanci v Bruselu.

„Integraci mentálně postižených sportovců do olympijského světa považuji za moc důležitou. Tito lidé, kteří se svým handicapem bojují už od narození, jsou zosobněním olympijské myšlenky, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Jejich svět je světem fair play ve všech ohledech a my „zdraví“ se od nich můžeme mnohému přiučit,“ dodala M. Dlabajová.

České hnutí speciálních olympiád sdružuje 130 sportovních klubů v celé ČR a do jeho programu pravidelného sportování je zapojeno přes 2 500 sportovců s mentálním postižením. Na světové speciální olympiádě bude ČR zastupovat 46 sportovců, například volejbalisté, gymnastky, atleti či fotbalisté.

Program speciálních olympiád pro mentálně postižené založila na sklonku 60. let v USA Eunice Kennedyová – Shriverová, sestra prezidenta Johna F. Kennedyho, a uvedla tak v život myšlenku sportování jako prostředku rozvoje osobnosti a integrace lidí s mentálním postižením.

Více informací na: http://www.specialolympics.cz/ nebo na facebooku https://www.facebook.com/SpecialniOlympiada?fref=ts

Zpravodajství z dějiště her najdete později i na blogu na www.dlabajova.eu

Tiskovou zprávu poskytla Kancelář poslankyně Evropského parlamentu Martiny Dlabajové.
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube