Čeští atleti speciálních olympiád míří do Los Angeles

21. 7. 2015 -
Název rubriky: Speciální olympiádyV úterý 21. července odlétá přes New York do Los Angeles česká sportovní delegace na Světové letní hry speciálních olympiád, které se konají od 25. července do 2. srpna 2015 v Los Angeles. Vedoucí výpravy Dr. Martina Středová, národní ředitelka Českého hnutí SO, potvrdila účast 46 sportovců, kteří budou soutěžit o cenné kovy v plavání, atletice, bocce, cyklistice, gymnastice žen, stolním tenise, kopané a volejbalu.

Jak dále pro ČIANEWS sdělila před odletem vedoucí výpravy Dr. Martina Středová: "Naši sportovci se zapojí jak do soutěží v individuálních sportech: atletice, plavání,  bocce, bowlingu, cyklistice, gymnastice, stolním tenise, tak i do soutěží ve dvou týmových sportech: sjednocené kopané a sjednoceném volejbalu. Všichni naši sportovci se na hry SO v LA nominovali na základě výkonů dosažených loni na Národních hrách SO v Brně. Od své nominace se na svoji účast na hrách všichni svědomitě připravují a věřím, že naše výprava bude opět velmi úspěšná, tak jako byla naše výprava na předcházejících světových hrách SO, kde naši sportovci  získali celkem 43 medailí." 

Před zahájením her zamíří naše delegace do Studio City v Los Angeles. V rámci tradičního tzv. „Host town Programm" obvykle hostitelské země připravují pro atlety národních delegací speciální uvítání. Samotný program je bohatý na kulturní, společenské a sportovní akce.

Před zahájením her tak v době od 21. do 24. července umožní tento program českému týmu aklimatizaci a seznámení s novým prostředím. Také nabízí příležitost poznat zblízka americkou kulturu.

Více informací o Světových letních hrách speciálních olympiád v Los Angeles 2015 je k dispozici na webových stránkách  nebo http://www.specialolympics.cz/, http://www.la2015.org/host-town/ na https://www.facebook.com/SpecialniOlympiada 

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube