Flotila roku 2015

26. 3. 2015

Magazín Flotila vyhlásil výsledky ankety o nejúspěšnější flotilový vůz roku 2015. Novinkou byla hlavní kategorie Flotilová novinka roku 2015, ve které zvítězil VW Passat.
Vyhlášení výsledků a předání cen vítězným automobilkám proběhlo 25. března během slavnostního večera v jazzovém klubu Občanská plovárna. Výsledky byly již tradičně vyhlášeny v sedmi flotilových kategoriích, přičemž nominace jednotlivých vozů vznikla na základě prodejů automobilů v období leden až říjen 2014 dle statistiky SDA.
Celkové vítěze i pořadí vozů v jednotlivých kategoriích určil i tentokrát počet bodů vzešlý na základě došlých hlasovacích lístků či hlasů z internetového hlasování a prodejů nominovaných vozů. Základní myšlenkou naší ankety stále zůstává, že není důležité pouze vymyslet a vyrobit hezké auto, ale nedílnou součástí úspěchu je umět ho i prodat a najít mu své místo na trhu. Oproti loňskému roku jsme ale přece jen dali o trochu větší váhu vašemu hlasování, které mělo v poměru k prodejům váhu 60 ku 40. Celkem se letošní volby zúčastnilo 1340 řádně hlasujících, za což všem zúčastněným děkujeme.
Letošní novinkou byla kategorie Flotilová novinka roku, do které nominovaly své vozy samotné automobilky, a kde k vítězství vedly pouze body přidělené respondenty z řad fleetových manažerů či správců vozových parků.  V této kategorii těsně zvítězil VW Passat před Škodou Octavia G-TEC a Mercedesem-Benz třídy C.
Celkově v anketě zopakovaly své loňské úspěchy automobilky Škoda a VW, které posbíraly hned pět z celkových osmi možných triumfů a dále bodovaly na druhých a třetích místech. Všem vítězům gratulujeme!
 
KONEČNÉ VÝSLEDKY ANKETY FLOTILA ROKU
Flotilová novinka roku 2015
Zcela nová kategorie v rámci ankety Flotila roku 2015 se spoléhala pouze na hlasování fleetových manažerů mezi vozy nominovanými samotnými automobilkami. Vítězem se stala nová generace VW Passat, která svedla těsný souboj se Škodou Octavia G-TEC. Ta ve výsledku získala i více umístění na prvním místě, v součtu bodů se před ni ale díky četnějšímu umístění na bodované druhé a třetí pozici vyhoupl právě VW Passat. Vítězná trojice včetně Mercedesu-Benz třídy C získala velký bodový odstup od zbývajících vozů V dalším pořadí je následovaly modely Audi A6, Ford Mondeo a Peugeot 308 SW.
1. VW Passat
2. Škoda Octavia G-TEC
3. Mercedes-Benz třídy C
 
Malý referentský vůz
Nominovaná dvanáctka malých referentských vozů dosáhla v roce 2014 celkem 34 536 registrací. Výsledky v této kategorii přesně kopírují hlasování našich respondentů a nic na tom nezměnily ani dobré prodeje modelu Fiesta, která měla oproti Polu v loňském roce prakticky dvojnásobný počet registrací. Škoda Fabia tak obhájila své vítězství z minulého ročníku, modely i20 a Polo si své pozice vzájemně prohodily.
1. Škoda Fabia
2. VW Polo
3. Hyundai i20
 
Referentský vůz
Ostře sledovaná kategorie referentských vozů dosáhla v loňském roce nejvyššího celkového prodeje 43 854 vozů. Vítězný model Škoda Rapid si do soutěže přinesl slušný náskok v podobě velkého počtu prodaných vozů, ale sbíral body taktéž u široké řady hlasujících. Zajímavé bylo pozorovat oblíbenost modelu Peugeot 308 v hlasování, ale jeho relativně nízké prodeje mu nedovolily vyskočit ani na třetí místo před Hyundai i30.
1. Škoda Rapid
2. VW Golf
3. Hyundai i30
 
Manažerský vůz
Kategorie manažerských vozů přestavila i díky netradičnímu řazení vozů Škoda v rámci segmentů SDA znovu bratrovražedný souboj mezi modely Superb a Octavia. Ve výsledku nestačil ani obrovský počet preferenčních hlasů Škody Superb na prodejní úspěch modelu Octavia. Ta tak získala vítězství v této prestižní kategorii. Druhé místo obsadila již zmíněná Škoda Superb a třetí místo si připsal VW Passat.
1. Škoda Octavia
2. Škoda Superb
3. VW Passat
 
Vůz kategorie SUV
Kategorie SUV zaznamenala u vybrané dvanáctky v minulém roce celkové prodeje 21 384 vozů. První místo v anketě obsadilo zejména díky obrovské přízni hlasujících Volvo XC60, které se díky tomu vyšvihlo na první příčku až z jedenácté pozice v rámci prodejů této kategorie. Podobně na tom je i model BMW X5, který se též těšil velké oblibě hlasujících a hravě přeskočil i Škodu Yeti, která naopak drží první místo v prodejích roku 2014.
1. Volvo
2. XC60
3. BMW X5
 
Vůz kategorie MPV
V kategorii MPV vítězí především díky svým vysokým prodejům model Hyundai ix20. Preferenční hlasy našich respondentů však na druhé místo posunují oblíbený Opel Zafira a tradičně velmi oblíbený model VW Multivan obsazuje třetí pozici. Za zmínku stojí i výrazný nárůst prodejů v meziročním srovnání, kdy si nominovaná dvanáctka aut polepšila z 11 544 registrací na 17 780 ks.
1. Hyundai ix20
2. Opel Zafira
3. VW Multivan
 
Malý užitkový vůz
Jednoznačná převaha mezi hlasujícími i první pozice v prodejích jednoznačně pasují na první místo mezi malými užitkovými vozy VW Transporter. Ten získává na špici velký náskok, kterému nesekunduje ani Ford Transit Custom, ani VW Caddy. První jmenovaný na druhém místě střídá loni úspěšný model Fiat Doblo, VW Caddy pak na třetím místě nahrazuje Mercedes-Benz Vito.
1. VW Transporter
2. Ford Transit Custom
3. VW Caddy
 
Užitkový vůz do 3,5 t a terénní pick-up
Po manažerských vozech v možná nejsledovanější kategorii se oproti loňským letům odehrává malá revoluce. Tradičně úspěšný Ford Transit na prvním místě střídá zejména díky nedostižným prodejům Fiat Ducato, druhé místo obsazuje díky pozici číslo jedna v hlasování správců vozových parků Mercedes-Benz Sprinter a alespoň třetí místo před dalšími v pořadí (Peugeot Boxer, Renault Master, Iveco Daily) získává Ford Transit.
1. Fiat Ducato
2. Mercedes-Benz Sprinter
3. Ford Transit
 
Gratulace výhercům hlasování
Každý došlý anketní lístek i vyplněný webový formulář byl i letos automaticky zařazen do soutěže o ceny. Vylosovaní výherci od našeho partnera získali balíček nanokosmetiky Pikatec v hodnotě 1 499 Kč a možnost otestovat si jimi vybraný vůz z nominace vozů kategorie Flotilová novinka roku 2015. Vítězi soutěže se stali Tomáš Kučera (AVG Technologies), Vladimír Procházka (Eismann) a Iveta Korandová (Bramac).Vítězům jsme ceny předali na společném večeru při vyhlašování výsledků a budeme se těšit na jejich postřehy z testů.
Jako poděkování za účast v anketě od nás každý účastník získává dvacetiprocentní slevu na knihu z vlastních fotografií (formát A5 na šířku, tvrdé laminované desky s fotografiemi) a na nástěnný kalendář formátu A3. Více info na www.knizkazfotek.cz.
 
REAKCE ZÁSTUPCŮ VÍTĚZNÝCH AUTOMOBILEK:
Marek Chvojka
Business Development & Fleet Manager, VOLVO CAR CZECH REPUBLIC
Jsme nadšeni, že náš bestseller Volvo XC60 získalo již třetí ocenění ve fleetové kategorii vozů SUV magazínu Flotila. Nejen z pohledu bezpečnosti, ale i designu patří naše SUV mezi nejpopulárnější a tvoří významný podíl z pohledu fleetových prodejů. Vážíme si všech obdržených hlasů, které umožnily našemu modelu vystoupat tak vysoko.
 
Petr Holeček
Corporate Sales Manager, Volkswagen osobní vozy
Vynikající úspěchy všech modelů Volkswagen v letošní anketě Flotila roku 2015 jsou dalším nezávislým a odborným potvrzením jejich výjimečných kvalit a velice si jejich ocenění vážíme. Není bez zajímavosti, že modely Polo, Golf i Passat jsou ve svých aktuálních generacích také držiteli prestižního titulu Evropské auto roku. V současnosti je naším nejžhavějším želízkem na flotilovém trhu v závěru loňského roku uvedená osmá generace modelu Passat, která opět potvrzuje pověst etalonu ve své třídě a tomu odpovídá i mimořádný zájem našich zákazníků, který překračuje veškerá očekávání.
 
Jiří Žáček
Corporate Sales Manager, Volkswagen užitkové vozy
Volkswagen se na poli užitkových vozů nachází na předních příčkách zejména díky dlouholeté úspěšné historii a dlouhodobě spokojeným zákazníkům, se kterými máme velmi pevné vztahy. Nejlepším důkazem toho jsou vynikající prodejní výsledky. Nemusíme se přitom bavit jen o firemních flotilách, protože velkou míru satisfakce tato vozidla přinášejí také drobným živnostníkům, kteří naše vozy používají jak pro pracovní, tak rodinné účely. Ať už se jedná o populární modely řady T, do nichž patří právě lídr mezi užitkovými vozy Transporter či jeho osobní verze Multivan z kategorie MPV, vždy máme potenciálním zájemcům co nabídnout. V tomto směru nás rovněž těší zisk třetí pozice pro menší Caddy, u něhož jsme před nedávnem představili už čtvrtou generaci. O to více se spolu se zákazníky těšíme na nové, nejmodernějšími technologiemi nabité šesté dějství řady T, které uvedeme na trh v letošním roce.
 
Luboš Vlček
Šéf prodejní organizace ŠKODA AUTO
Zisk trofejí v anketě Flotila roku je významným oceněním nejen pro naše výrobky, ale i pro všechny zaměstnance, kteří stojí za značkou ŠKODA. Vážíme si zejména toho, že jsme výrazně uspěli právě v anketě, kde rozhodují měřítka jako je příznivá pořizovací cena, ekonomický provoz a výhodná cena náhradních dílů. Ukazuje se, že naše automobily jsou vnímány širokou veřejností jako kvalitní, cenové dostupné a provozně hospodárné.


 
Michal Žďárský
šéfredaktor
Magazín Flotila
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube