Město Haikou, ležící na jihu Číny, je hlavní metropolí provincie Hainan, která je druhým největším čínským ostrovem. Velkolepý "Haikou Spring Tourism Art Festival", na kterém Pavel Šporcl vystoupí, se koná již od 24. prosince minulého roku a potrvá do 6. února. Během festivalu vystoupí celkem přes tři tisíce umělců z deseti zemí světa a program shlédne více než dvěstě tisíc lidí.
Podle Pavla Šporcla je zde festival velmi dobře propagován, po celém městě visí billboardy, kde je mj. se svými modrými houslemi. Jak je u Pavla Šporcla zvykem, i v Číně bude své koncerty provázet slovem, tentokrát s pomocí tlumočníka na scéně.
Pavel Šporcl má v plánu se do Číny v budoucnu vracet a potvrdil, že momentálně zde také probíhají jednání o možnosti pravidelných turné. Informoval o tom Českou informační agenturu, která s houslistou dlouhodobě mediálně spolupracuje.
Foto František Renza




Mohlo by Vás zajímat
Rychlá navigace
