Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Režisér Vít Neznal chystá nové představení v obrovském akváriu

  • 14. 06. 2018

Plných 12 000 litrů vody, 1,5 tuny oceli, 4 skleněné stěny a 1 herečka - to jsou základní čísla, která nejlépe vypovídají o novém pohybovém představení Nesnesitelná tekutost bytí režiséra Víta Neznala a jeho souboru. Základním tématem inscenace, která díky obrovskému akváriu a využití vody slibuje netradiční a silný divácký zážitek, se stala nejistota dnešního nepředvídatelného světa.

Brigita Vyhnalová Krumphanzlová představuje své malby v Prague Gallery

  • 14. 06. 2018

Akademická malířka Brigita Vyhnalová Krumphanzlová ve svých malbách kombinuje často několik různých malířských technik. Díky tomu vznikají originální umělecká díla, která ocení jak milovníci umění klasického, tak i užitého. Její tvorbu, především s tematikou vody, Prahy, ale i autorčina oblíbeného Švýcarska, si můžete prohlédnout v Prague Gallery – Art of Bathrooms od 21. června 2018 až do konce července.

Nakladatelství MOBA startuje léto ve znamení českých detektivek

  • 14. 06. 2018

Léto v nakladatelství MOBA bude ve znamení detektivních příběhů. Inspektor Prevít je nejnovější kriminální příběh oblíbeného jihočeského spisovatele Františka Niedla, který se proslavil zejména knihami o dobrodruhovi Pavlovi Venclovi Útěk do pekel a Hráč a také celé řady historických románů.

Léna Brauner vystavuje v holešovické Továrně

  • 13. 06. 2018

Léna Brauner, známá multižánrová umělkyně, v mnoha ohledech překračuje tradiční konvence. Originální jsou nejen její díla, ale také formy, jakými je prezentuje veřejnosti. Výstava obrazů Lény Brauner v unikátním prostoru holešovické Továrny potrvá pouhé dva dny – 16. a 17. června.

12. ročník Mental Power Prague Film Festival zná vítěze

  • 13. 06. 2018

12. ročník Mental Power Prague Film Festival ocenil letošní vítěze během sobotního galavečera v pražském Divadle Palace. Cenu za nejlepší film získal Sraz po zvláštní škole z Domova pod hradem Žampach.

Vary ve vašem kině vezou filmové hrdiny do vašeho města

  • 13. 06. 2018

Zula, Wiktor, Asger, Irene a další hrdinové třetího ročníku filmové přehlídky Vary ve vašem kině přináší ochutnávku toho nejlepšího z karlovarského filmového festivalu do vašeho města.

Startuje festival Sculpture Line, letos i s výstavou v pražském Mánesu

  • 12. 06. 2018

Ve středu 13. června startuje 4. ročník festivalu Sculpture Line a až do 30. září ozdobí uměním ulice, náměstí, parky i vodní plochy. Festival představí přes 50 instalací od 25 umělců ve 14 městech.

Návrat vinylů je světovým fenoménem posledních let

  • 12. 06. 2018

V některých zemích se prodeje vinylů vrátily na úroveň 80. let, kdy byly desky stále hlavním hudebním nosičem. A jak je tomu u nás? Žebříček TOP 10 LP desek největší knihkupecké sítě Luxor ukazuje, že čeští posluchači mají klasický vkus, ale nebojí se ani novinek.

Rock for People začne o den dříve, odstartuje ho už Večírek s Mydy Rabycad

  • 12. 06. 2018

Rock for People přidává den navíc. Už na úterý 3. července připravil pro své návštěvníky parádní zahřívací hudební jízdu v podobě populárního Večírku pro nedočkavé. Festival potrvá až do 6. července.

Osobnosti doporučují – Vladimír Salčák

  • 11. 06. 2018

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je herec, moderátor a archivář Vladimír Salčák. Své první role ztvárnil v Uherském Hradišti na prknech Slováckého divadla koncem devadesátých let. Účinkoval rovněž ve filmech, časem se prosadil i například při zájezdových představeních v Hoffmannově divadle. Nyní hostuje v Slováckém divadle. Rodák z Veselí nad Moravou je rovněž vyhledávaným spíkrem a moderátorem nejen kulturních, ale i sportovních událostí.