Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Koncertní premiéra Hodiny duchů Buriana a Fikejze se odehraje v neděli

  • 23. 03. 2018

Třicet let po vydání legendárního alba Jana Buriana a Daniela Fikejze Hodina duchů se hudební svět dočká jeho koncertní premiéry! Poprvé naživo zazní za účasti obou hlavních protagonistů a několika hostů v neděli 25. března od 20.00 v pražském Divadle Archa. Součástí výjimečného večera bude křest knihy hudebního kritika Pavla Klusáka Drtivé jistoty JB, kterou v těchto dnech vydává Galén.

Michal Hrůza vystoupí v dubnu dvakrát v pražském Lucerna Music Baru

  • 23. 03. 2018

Po podzimní první části koncertního turné Sám se sebou vyjel zpěvák Michal Hrůza se svojí Kapelou Hrůzy na jarní pokračování. Během dvou měsíců zavítá za fanoušky do šestnácti měst a odehraje sedmnáct koncertů v kulturních domech a klubech.

Divadelní thriller Missery oživí Adamovská, Štěpánek a Sokol

  • 23. 03. 2018

V divadelní adaptaci světového bestselleru mistra hororu Stephena Kinga se poprvé na prknech divadla Studio DVA objeví Zlata Adamovská a Petr Štěpánek. Pod režijní taktovkou Ondřeje Sokola je česká premiéra hry Misery naplánována na 29. března.

V Černínském paláci byl zahájen rok šlechtické diplomacie

  • 22. 03. 2018

Slavnostní zahájení projektu Šlechta českých zemí v evropské diplomacii zaměřeného na šlechtické rody, které významně ovlivnily běh evropských a světových dějin se dnes za účasti ministra kultury Ilji Šmída, generální ředitelky Národního památkového ústavu Nadi Goryczkové a náměstka ministra zahraničních věcí Martina Tlapy uskutečnilo v Černínském paláci v Praze. Symbolicky tak byla zahájena sezona na státem spravovaných památkách, při níž se návštěvníci budou moci vydat po českých stopách v evropské diplomacii.

Oběd zdarma pro všechny – utopie, nebo skutečnost?

  • 22. 03. 2018

Dostávat pravidelný plat a nepracovat? Pro většinu z nás je to utopie. Brzy se ale možná stane skutečností. Rakouský ekonom a režisér Christian Tod se ve svém střihovém filmu Oběd zdarma pro všechny – přijmi nepodmíněné příjmy věnuje jedné ze stěžejních otázek naší doby – nepodmíněnému základnímu příjmu. Projekce filmu se uskuteční 26. března v pražském kině Světozor, poté bude film online na stránkách DAFilms.

Letní Letná uvede evropskou premiéru souboru Akoreacro

  • 22. 03. 2018

Od extrémních výkonů k jemné poetice, od napínavých dobrodružství k nekontrolovatelným výbuchům smíchu, od vrcholné akrobacie k hravé klaunerii, od velkolepých představení k pouličnímu cirkusu – mezinárodní festival Letní Letná od 15. srpna do 2. září představí různé podoby nového cirkusu.

Vyšehrad vydává křehkou novelu Kenta Harufa Cizinci v noci

  • 21. 03. 2018

Nakladatelství Vyšehrad vydává v české premiéře křehký milostný příběh amerického spisovatele Kenta Harufa Cizinci v noci. Novela přeložená do češtiny Alenou Snelling, se mimo jiné dočkala i filmové adaptace s Robertem Redfordem a Jane Fondovou.

Novým partnerem Pražského jara se stal Mastercard

  • 21. 03. 2018

Festival Pražské jaro má nového partnera, kterým se stala společnost Mastercard, jednička v oblasti inteligentních, pohodlných a bezpečných plateb. Vedle finanční podpory toto partnerství přinese návštěvníkům možnost využívání moderního bezhotovostního placení digitální službou Masterpass nebo jedinečných zážitků ze zákulisí festivalu v rámci věrnostního programu Priceless Prague.

Colours of Ostrava ozáří N.E.R.D v čele s Pharrellem Williamsem

  • 21. 03. 2018

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava ohlašuje dalších dvacet nových zahraničních jmen. Mezi nimi je největší hvězdou kapela N.E.R.D, z jejíž členů nejvíce poutá pozornost proslulý zpěvák a producent Pharrell Williams. Spolu se svými spoluhráči Chadem Hugem a Shayem Haleym diváky roztančí výbušnou kombinací hip hopu, funky, rocku, R&B a elektroniky.

Zámek Kinských otevře sezónu koncertem Jany Šrejmy Kačírkové

  • 20. 03. 2018

Koncertem přední české sopranistky Jany Šrejmy Kačírkové, dvojnásobné držitelky ceny Thálie, zahájí kulturní program letošní sezóny Nový zámek v Kostelci nad Orlicí. Jedinečný recitál sólistky Národního divadla se uskuteční v Zrcadlovém sále zámku Kinských 1. dubna.