ČIANEWS je mediálním partnerem FOK

Česká informační agentura je dlouholetým mediálním partnerem Symfonického orchestru hlavního města Prahy (FOK). 

Orchestr byl založen v roce 1934 Rudolfem Pekárkem, který jeho činnost vymezil heslem FILM-OPERA-KONCERT. Zkratkou těchto tří slov F.O.K. vznikla nedílná součást názvu orchestru a je používána dodnes. Od sezóny 2015/2016 v jeho čele stojí finský dirigent Pietari Inkinen. Rezidenčním umělcem je José Cura a hlavním hostujícím dirigentem Jac van Steen. V nové sezóně si můžete kromě cyklu Má vlast vychutnat Dvořákův Koncert pro violoncello, Osmou symfonii a triumfální Te Deum. Tento slavný opus bude uvozovat „grand finale“ 82. sezóny FOK, které korunuje Beethovenova Symfonie č. 9 „s Ódou na radost“. Úžasné sólisty doplní na závěrečných koncertech speciální host – americký sbor Houston Symphony Chorus.

Veranstalter
Symfonický orchestr hlavního města Prahy
Website
http://www.fok.cz

FOK připravil sérii velikonočních koncertů i s tradiční Stabat mater

  • 19. 03. 2018

Pražští symfonikové společně s Pražským filharmonickým sborem o Velikonocích tradičně uvedou Stabat mater Antonína Dvořáka. Koncert se koná 28. března ve Smetanově síni Obecního domu.

FOK představí dětem orchestrální suitu

  • 15. 03. 2018

V sobotu 24. března se ve Smetanově síni Obecního domu uskuteční další koncert pro rodiny s dětmi z cyklu Orchestr na dotek Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

Klavírista Éric le Sage poctí Debussyho v Rudolfinu

  • 08. 03. 2018

Vynikající francouzský klavírista Éric le Sage zahraje 17. března v Rudolfinu v rámci komorní řady FOK Světová klavírní tvorba. Svým vystoupením klavírista poctí významného francouzského skladatele Clauda Debussyho, přezdívaného otec impresionismu, od jehož úmrtí uplyne na konci března sto let. Na programu recitálu budou dále dvě skladby Roberta Schumanna, který byl pro Debussyho výrazným inspiračním zdrojem a na kterého je Le Sage specialistou.

Ve Smetanově síni zahraje fenomenální houslistka Julia Fischer

  • 27. 02. 2018

Ve Smetanově síni pražského Obecního domu se uskuteční 7. března 2018 mimořádný koncert FOK, na kterém se představí fenomenální německá houslistka Julia Fischer s houslovým recitálem, na kterém ji doprovodí skvělá klavíristka Julianna Avdějeva.

Praha uvidí Dialog osamocení mága barokních houslí Enrica Onofriho

  • 19. 02. 2018

V kostele sv. Šimona a Judy vystoupí 27. února 2018 v rámci komorní řady FOK Stará hudba vyhlášený italský interpret barokní hudby Enrico Onofri, který byl přes dvacet let koncertním mistrem a sólistou věhlasného souboru Il Giardino Armonico.

FOK zahraje Brucknera a Beethovena s Martinem Kasíkem

  • 12. 02. 2018

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK 21. a 22. února 2018 v Obecním domě doprovodí fenomenálního českého klavíristu Martina Kasíka v Beethovenově Třetím klavírním koncertu. Ve druhé polovině zahraje orchestr pod taktovkou svého šéfdirigenta Pietari Inkinena Brucknerovu Sedmou symfonii.

Pražští symfonikové zahrají Dvořáka a doprovodí Kiana Soltaniho

  • 30. 01. 2018

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK uvede 7. a 8. února 2018 v Obecním domě Dvořákovu Sedmou symfonii a doprovodí vynikajícího mladého violoncellistu Kiana Soltaniho v Elgarově koncertu. Pod taktovkou dirigentky Olgy Machoňové Pavlů zazní také Vojenská symfonieta Vítězslavy Kaprálové.

FOK uvede premiéru hobojového koncertu pod taktovkou Tomáše Netopila

  • 23. 01. 2018

Na přelomu ledna a února zazní ve Smetanově síni Obecního domu přelomové hudební dílo: Fantastická symfonie Hectora Berlioze. Ale ještě před ní se mohou milovníci hudby těšit na světovou premiéru hobojového koncertu českého skladatele Jiřího Gemrota v podání špičkového sólisty Viléma Veverky.

Klavíristka Veronika Böhmová zazáří v Rudolfinu

  • 22. 01. 2018

V pražském Rudolfinu vystoupí 27. ledna 2018 v rámci komorní řady FOK s názvem Světová klavírní tvorba vynikající česká klavíristka Veronika Böhmová. Uvede výjimečný program ruských autorů z přelomu 19. a 20. století, ve kterém vyniká především Sonáta č. 9 s tajuplným názvem Černá mše.

FOK oslaví 100. narozeniny Leonarda Bernsteina s Elli Jaffem

  • 12. 01. 2018

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připomene 17. a 18. ledna 2018 dílo Leonarda Bernsteina, a oslaví tak sté výročí narození tohoto geniálního dirigenta, skladatele a klavíristy. Ve Smetanově síni Obecního domu zazní jeho velkolepá duchovní skladba Chichesterské žalmy s hebrejským textem, který zazpívá Pražský filharmonický sbor pod vedením Lukáše Vasilka.