Praha má svoji první duální rychlonabíjecí stanici pro elektromobily

  • 09. 06. 2014

Praha, 5. června 2014 – Společnost DAHO, která se specializuje na kompletní správu firemních vozových parků, včera zahájila provoz první duální rychlonabíjecí stanice ABB TERRA 53CJ v České republice. Symbolické přestižení pásky proběhlo mimo jiné za účasti místostarostky osmé městské části, Vladimíry Ludkové a specialisty na elektromobillitu společnosti ABB, Miroslava Kuželky.

Stanice TERRA 53CJ je unikátní v tom, že je vybavena rozhraním CHAdeMO (pro asijské vozy) i CCS (pro evropské vozy). To je dobrá zpráva pro všechny vlastníky elektromobilů využívající právě nejmodernější rychlonabíjecí standard CCS. Například zákazníci společnosti Invelt, autorizovaného dealera vozů BMW, si mohou dobít elektromobil BMW i3 již do 30 minut na strategickém místě v samém centru Prahy, v Karlíně.

Hlavním cílem společnosti DAHO je snížení dopadu automobilové dopravy na životní prostředí a s tím spojená podpora veřejného dobíjení elektromobilů a rozšíření sítě dobíjecích stanic nejen na území hlavního města. Společnost DAHO je schopna zpracovat návrh řešení ekologického vozového parku a svým klientům nabízí zapůjčení elektromobilů a zvýhodněné tarify pro dobíjení.

„Zabýváme se elektromobilitou již několik let. Nyní jsme rádi, že můžeme svým klientům a veřejnosti nabídnout vyšší komfort služeb v podobě nové duální rychlodobíjecí stanice. Společnost současně rozšířila nabídku vozového parku své autopůjčovny o nové elektromobily, aby tak mohla svým klientům zprostředkovat možnost si tuto revoluční technologii vyzkoušet. Vozy jsou dostupné jak pro současnou klientelu firmy, tak pro širokou veřejnost formou krátkodobého nebo dlouhodobého pronájmu. Naším cílem je přimět firmy zamyslet se nad životním prostředím a s tím spojenou obměnou vozového parku. Pro spoustu firem je elektromobil optimálním řešením jak zefektivnit firemní vozový park. Správa vozového parku je něco, čím se zabýváme řadu let a do čeho chceme zapojit právě elektromobily a novou formu dobíjení," uvedl Jan Rejmon, ředitel společnosti DAHO.

„Rádi spolupracujeme s operátory nabíjecích sítí, kteří vyžadují profesionální nabíjecí technologii v nejvyšší kvalitě, stejně jako se světovými výrobci elektromobilů, kde prvotřídní kvalita a spolehlivost vozidel je na prvním místě,“ říká Hannu Kasi, generální ředitel ABB Česká republika.

Vzhledem k rostoucí poptávce po elektromobilech značky BMW, zejména nedávno uvedeného modelu BMW i3 a čerstvé novince BMW i8, je budování podobných stanic v městských aglomeracích vítanou aktivitou i pro největšího tuzemského partnera BMW AG společnost Invelt.

„Počet objednávek a registrací elektromobilů neustále narůstá a překonává naše očekávání. Elektromobilita v podání BMW je definicí nové éry městské mobility obecně a čím bohatší infrastruktura dobíjecích míst bude, tím více budou naši zákazníci spokojeni,“ říká Jiří Jirovec, spolumajitel a generální ředitel společnosti Invelt.

„Jsme rádi, že nejvyspělejší technologie, kterými modely BMW i3 a i8 disponují, mohou být využívány zcela bez omezení a samozřejmě každá podobná snaha, která vede ke zvýšení komfortu našich zákazníků, je z naší strany vítána. Elektro mobilita, v podání BMW, je směr, který bude mnohými následován. Jsme vděčni za to, že je Invelt prvním a jediným partnerem BMW v ČR, který tuto novou éru mobility dokáže zákazníkům zprostředkovat a nabídnout. Samozřejmě, že partnerů, kteří tento způsob mobility svými činy podporují, si vážíme a podporujeme je,“ dodává Jiří Jirovec.

DAHO (www.daho.cz) je společnost zaměřená na pronájem a prodej automobilů, správu vozového parku, operativní leasing, kompletní zákaznický servis tzn. zajištění financování, pojištění aj. nově i na služby spojené s dobíjením elektromobilů.

ABB (www.abb.cz) je přední světovou společností působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům ze sféry průmyslu a výroby a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 150 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává více než 3 300 lidí.

BMW Invelt (www.invelt.com) je předním autorizovaným partnerem BMW AG v České republice s působností v Praze a Plzni. Společnost Invelt zastupuje značky BMW, MINI, BMW Motorrad a je výhradním dovozcem malosériového výrobce značky BMW Alpina do ČR. Značku BMWi zastupuje Invelt výhradně pro český a slovenský trh.

 

Pro více informací kontaktujte:

Žaneta Šejblová

DAHO s.r.o.