Stock Plzeň začal v Česku prodávat ovocné destiláty Imperator

  • 19. 02. 2013

Stock Plzeň začal na českém trhu prodávat špičkové ovocné destiláty slovenské společnosti Imperator, která se stala součástí skupiny Stock v závěru loňského trhu. Díky akvizici Imperator Stock Plzeň významně rozšířil portfolio právě v kategorii ovocných destilátů a míří k podstatnému posílení svého tržního podílu.

 

„Imperator představuje na Slovensku v ovocných destilátech skutečný pojem. Proto věříme, že i v Česku oslovíme zákazníky v gastronomii a maloobchodě. Počítáme s ročním prodejem zhruba 300 tisíc litrů produktů této značky na českém trhu. Spolu s našimi vlastními značkami se tak staneme v tomto segmentu velmi významnými hráči," uvedl generální ředitel Stocku Plzeň Petr Pavlík.

 

Naprostou špičku v portfoliu Imperator představují 45% slivovice a hruškovice vyráběné v kvalitě kosher. Unikátními je takzvaná medová řada, která zahrnuje výrobky kombinující ovocný destilát s kvalitním medem. Sem patří značky Hruška s medom, Slivka s medom a Marhuľa s medom. Spojení perfektní kvality a příznivé ceny pak představuje řada Golden, v níž se kombinuje ovocný destilát s nejjemnějším lihem. Rovněž řadu Golden vyrábí Imperator ve variantách Hruška, Slivka, Marhuľa. Všechny tyto výrobky jsou zajímavé tím, že přímo v láhvi je plátek daného ovoce, které zvýrazní ovocné vyznění. Portfolio ovocných lihovin pak doplňuje vynikající Královská borovička Pro podporu prodeje portfolia Imperator v ČR připravil Stock Plzeň sérii marketingových aktivit, která zahrnuje například ochutnávky v gastronomii, tiskovou inzerci nebo promotion akce ve velkoobchodech.

 

Společnost Imperator v závěru loňského roku spojila své síly se Stockem Slovakia, čímž vznikl druhý největší hráč na slovenském trhu lihovin. Imperator má na slovenském silnou pozici číslo dvě v kategorii ovocných destilátů. Stock Slovakia je zase na Slovensku vedoucí společností v segmentu bylinných hořkých likérů, kde má téměř 50% podíl díky značkám Fernet Stock, Fernet Stock Citrus a Fernet Stock Z-Generation. Kromě toho je společnost Stock Slovakia silným hráčem v kategorii whiskey se značkou Tullamore D.E.W. nebo v kategorii vodky se dvěma novými a rychle rostoucími značkami - Vodka Amundsen a Vodka 1906.

 

Společnost Imperator byla založena v roce 1994 a ve velmi krátké době se dokázala propracovat na absolutní špičku mezi slovenskými výrobci lihovin. Klíčovým faktorem úspěchu Imperator je vysoká kvalita všech produktů, z nichž řada získala prestižní mezinárodní ocenění. Ani na českém trhu není Imperator žádným nováčkem, svůj sortiment již společnost prodávala ve specializovaných obchodech a vinotékách.


Kontakt: agentura 4JAN, Jiří Janoušek, tel.: 22224 2445, 603-820383, e mail: janousek@4jan.cz