V Praze byla otevřena první soukromá studentská kolej

  • 05. 09. 2012

Praha, 5. 9. 2011: Dnes byla v Praze otevřena první soukromá kolej pro vysokoškolské studenty. Primárně je zaměřena na studenty pražských soukromých vysokých škol, autoři projektu však počítají i se studenty ze škol státních.

Soukromou kolej s názvem Domyno Rezidence vybudovala na úrovni standardu západoevropských kolejí společnost Domyno Centrum, s.r.o. v Praze 4. Kapacita kolejí je 217 jednolůžkových pokojů (24 m2) a osm apartmánů (48 m2). Každý jednolůžkový pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, lednicí a rychlým internetem. Cena za jednolůžkový pokoj se pohybuje od 6 do 7,5 tisíc korun měsíčně v závislosti na podlaží a orientaci oken. Na každém patře je k dispozici moderně zařízená kuchyň, apartmány mají kuchyň vlastní.

„V Praze studuje na soukromých vysokých školách 9,5 tisíce studentů. Chtěli jsme jim nabídnout soukromí a komfort za rozumnou cenu. Ale počítáme i se studenty ze škol státních, protože náklady na státní koleje se v řadě případů blíží ceně naší, a navíc věříme, že si část studentů ráda za soukromí a lepší kvalitu připlatí," říká Milan Chlapík, jednatel společnosti Domyno Centrum. „Zatím jsme oslovili pět pražských vysokých škol a naše kapacita je již ze třetiny obsazená," dodává Milan Chlapík.

Domyno Rezidence nabízí studentům řadu výhod. V budově je 24 hodinová recepce, parkování na přilehlém parkovišti je zdarma, koleje jsou vybaveny kolárnou, prádelnou a sušárnou. Studenti navíc dostávají 20% slevu na všechny služby, které společnosti ze skupiny Domyno v místě poskytují. Jde o restauraci, kantýnu, rozsáhlý sportovní areál a wellness.

„Spojení od centra je rychlé, přímo před kolejí je zastávka autobusu, který studenty do 10 minut dopraví na metro C, stanice Kačerov, či na metro B, stanice Smíchovské nádraží," zmiňuje další výhodu Milan Chlapík.

Součástí komplexu je i nový hotel s kapacitou 46 lůžek, který mohou využívat příbuzní studentů. Rekonstrukce budovy na kolej a hotel si vyžádala investici ve výši 80 milionů korun. Kolej Domyno Rezidence se nachází V Praze 4, ulice Novodvorská 1010/ 14. Bližší informace na www.domyno.cz.

 

Pro více informací kontaktujte:

Milan Chlapík

chlapikm@domyno.cz

mobil: 775 775 585