Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Na Pražském jaru poprvé vystoupí Singapore Symphony Orchestra

  • 27. 05. 2016

Poprvé v dějinách Pražského jara přijíždí na tento festival Singapore Symphony Orchestra. Svůj debut zažije již tuto neděli 29. května ve Smetanově síni Obecního domu. Pod taktovkou dirigenta Lana Shie zazní skladby Mendelssohna, Ravela či Chena Zhangyie. Jako sólista se představí americký houslista Gil Shaham.

Colours of Ostrava přidávají sedmnáct nových nezávislých jmen

  • 27. 05. 2016

Festival Colours of Ostrava, který proběhne od 14. do 17. července v industriálním areálu Dolních Vítkovic, přidává do programu sedmnáct nových jmen, která patří k tomu nejzajímavějšímu na nezávislé scéně u nás i v zahraničí. Jejich výběr vznikl pod dramaturgickým vedením magazínu Full Moon a všechny vystoupí na scéně pojmenované právě podle tohoto hudebního měsíčníku. "V magazínu Full Moon se od začátku jeho existence snažíme domácím jménům věnovat stejně důsledně a vážně jako zahraničním hvězdám, podobně přistupujeme také k programu Full Moon Stage. Může to vyznít jako klišé, ale každé jméno je stejně důležité, mozaika by bez žádného z nich nebyla úplná," vysvětluje filozofii scény šéfredaktor magazínu Michal Pařízek.

Muzeum hl. m. Prahy zve na výstavu Pražské biografy / Pomíjivé kouzlo potemnělých sálů

  • 27. 05. 2016

Muzeum hlavního města Prahy pořádá v hlavní budově muzea na Florenci až do 5. 2. 2017 výstavu Pražské biografy / Pomíjivé kouzlo potemnělých sálů. Výstava realizovaná ve dvou výstavních sálech vykresluje fenomén pražských biografů od jejich úplných počátků na konci 19. století až do nedávné minulosti, kdy desítky mnohdy svérázných či unikátních kinosálů přestaly fungovat a jejich úlohu převzaly mnoha sálové unifikované komplexy.

European Film Promotion a MFF Karlovy Vary opět představí mladé filmové režiséry

  • 26. 05. 2016

Nová generace mladých filmařů dostane příležitost oslnit mezinárodní filmový svět. Deset studentů a absolventů filmových škol bylo evropskou organizací European Film Promotion (EFP) vybráno do druhého ročníku programu První podání, který je součástí 51. MFF Karlovy Vary (1. – 9. 7. 2016).

Jízdárna Pražského hradu nabízí výstavu Koruna království: Katedrála sv. Víta a Karel IV.

  • 26. 05. 2016

Výstava Koruna království: Katedrála sv. Víta a Karel IV. je dalším z projektů, kterým si Pražský hrad připomíná 700. výročí narození našeho nejznámějšího panovníka Karla IV. Tato expozice je věnována katedrále sv. Víta, nejvýznamnější stavbě Karla IV. Představí ji jako mimořádné architektonické dílo, korunovační a pohřební chrám českých králů i duchovní centrum českého středověkého státu.

Kytarista Steve Vai vystoupí 21. června v Praze

  • 26. 05. 2016

Jeden z nejlepších současných světových kytaristů Steve Vai oslaví na výjimečném klubovém koncertu 21. června v pražském Lucerna Music Baru 25. výročí svého nejúspěšnějšího alba Passion and Warfare. Deska vyšla v září 1990, obsahovala čtrnáct skladeb a její prodeje dosáhly v USA na zlaté ocenění.

Mig 21 a Bára Poláková s kapelou rozezní v červnu brněnský Špilberk

  • 25. 05. 2016

Brněnský Špilberk 16. června ovládnou nejoblíbenější muzikanti sezóny. Na hradním nádvoří se pod širým nebem setká populární česká kapela Mig 21 spolu s Barborou Polákovou, čerstvou držitelkou dvou Andělů. Migové se do jihomoravské metropole vrací po úspěšném loňském turné, kdy vyprodali celou Flédu. Poláková jako zpěvačka však v Brně vystoupí poprvé.

Festival SCULPTURE LINE opět v červnu promění Prahu v živoucí galerii

  • 25. 05. 2016

Česká metropole se po roce opět stane živou a všem otevřenou galerií. Druhý ročník originálního sochařského festivalu SCULPTURE LINE představí v průběhu léta na známých či méně tradičních místech v Praze sochy a instalace renomovaných domácích i zahraničních autorů. Obyvatelé i turisté se mohou těšit například na sedmimetrový Otazník plující na hladině Vltavy, jehož autorem je japonský umělec Junichiro Ishii, bronzové Koně Michala Gabriela na piazzetě Národního divadla nebo tajemné postavy Kokonů Mexičana Alberta Aragóna Reyese ve Františkánské zahradě. Uměleckým ředitelem festivalu se letos stal uznávaný sochař a pedagog Michal Gabriel. Letošní Sculpture Line začíná 1. června a potrvá do konce září.

Letní Letná: Sen i realita, napětí a humor v podání špičkových artistů

  • 25. 05. 2016

Exploze nápadů, dechberoucí podívaná, sen i realita, poezie, napětí, humor i dojetí v podání špičkových artistů a herců - to a mnohem více nabídne letošní Letní Letná. Třináctý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla představí v závěru léta mezi 18. srpnem a 4. zářím tři soubory světové extratřídy: V Austrálii usazenou mezinárodní ekipu Limbo, vynikající ve Francii působící kvartet Cirque Le Roux a z australského Brisbane přijede soubor Circa principála Yarona Lifschitze. Vedle zahraničních hvězd bude v programu bohatě zastoupena i česká scéna nového cirkusu.

Hvězda taneční a elektronické scény ADI vystoupí v Praze a Českých Budějovicích

  • 24. 05. 2016

ADI: To je jméno, které v současnosti skloňují fanoušci elektronické muziky po celém světě. Patří jeruzalémské zpěvačce, rapperce a producentce, dříve známé pod občanským jménem Adi Ulmansky, která vystoupí v pražských prostorách Tiskárna na Vzduchu ve Stromovce v sobotu 28. května v rámci Dnů Jeruzaléma a na Budějovickém majálesu v Českých Budějovicích o den dříve, v pátek 27. května.