Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Martha Issová v září v domovském Dejvickém divadle i v La Fabrice

  • 29. 08. 2016

Martha Issová se s novou divadelní sezónou vrací na jeviště La Fabriky a Dejvického divadla, své domovské scény.

Havel@80 v Lucerně aneb osmdesát gratulantů k osmdesátinám

  • 29. 08. 2016

V sobotu 15. října 2016 naplní pražský palác Lucerna oslava 80. narozenin Václava Havla. Vyvrcholí tak projekt „Havel@80“, jímž si Knihovna Václava Havla po celý rok připomíná prezidentovo nedožité jubileum.

V Lednicko-valtického areálu vzniká nový hudební festival, zahájí ho Václav Hudeček

  • 29. 08. 2016

Vznik nového Lednicko/Valtického hudebního festivalu (LVHF) je ideou místního rodáka, houslisty Jiřího Partyky, který chce tímto způsobem oživit kulturní dění na Břeclavsku a symbolicky mu tak vyjádřit svůj vděk. Během víkendu 1. a 2. října se v historických sálech Zámeckých jízdáren rozezní klasická díla Antonia Vivaldiho nebo Wolfganga Amadea Mozarta v podání houslového virtuosa Václava Hudečka a sopranistky Michaely Gemrotové. Místo konání je také těsně spjato s působením knížecího rodu Liechtensteinů, jízdárna v Lednici je již od roku 1996 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Mezinárodní festival DIVADLO přiveze do Plzně inscenace předních evropských režisérů

  • 26. 08. 2016

Kirill Serebrennikov z Ruska, Kornél Mundruczó z Maďarska, Krystian Lupa a Krzysztof Garbaczewski z Polska, Rastislav Ballek ze Slovenska... to jsou jména předních evropských režisérů, jejichž inscenace představí českým divákům 24. ročník Mezinárodního festivalu DIVADLO, který proběhne od 7. do 14. září v Plzni. “Letošní zahraniční i domácí program spojuje tradičně náš hlavní cíl - uvést mimořádně kvalitní inscenace. Sledujeme také soustavně nové a někdy i objevné trendy současného divadla. Letošní ročník ukáže, že soudobé evropské divadlo nachází silná současná společenská témata,\" říká na úvod ředitel festivalu Jan Burian.

Musica Florea vystoupila na festivalu v Polsku

  • 26. 08. 2016

Musica Florea přijala opět pozvání na festival barokní hudby a umění Baroque Explorations do polské Szczawnice. Přivezla do Polska slavnostní operu Johanna Josepha Fuxe Costanza e Fortezza. Představení se uskutečnilo ve čtvrtek 25. srpna 2016.

Den otevřených dveří ve Švandově divadle: s herci a ve znamení historie

  • 26. 08. 2016

Robert Jašków, Klára Cibulková, Eva Josefíková, Luboš Veselý a další herečky a herci ze Švandova divadla se začátkem divadelní sezóny opět představí v neobvyklých rolích průvodců: ve středu 14. září se zde totiž koná tradiční Den otevřených dveří. Zájemci o prohlídku divadla a jeho zákulisí se letos mají na co těšit. Divadlo, které je třetí nejstarší scénou v Praze, totiž v říjnu oslaví už 135. narozeniny. A právě v duchu jeho dávné i nedávné historie se ponese i celý prohlídkový den. Připraven je lákavý program pro děti i dospělé. Jedna z prohlídek bude určena speciálně pro neslyšící. A kdo nestihne přijít osobně, může se Dnu otevřených dveří zúčastnit on-line: přímý přenos na Facebooku Švandova divadla začne v 16 hodin.

Vilém Veverka vystoupí na zámku Liblice

  • 25. 08. 2016

Přední český hobojista Vilém Veverka se začátkem září představí publiku na zámku Liblice. Kromě hoboje zazní během večera i cembalo, na které zahraje Lukáš Vendl. Koncert s názvem TELEMANNia Veverka se uskuteční v neděli 4. září od 19 hodin v zámeckém Mramorovém sále.

Letní Letnou čeká víkend plný premiér

  • 25. 08. 2016

Předpremiéra sólového představení jedné z předních osobností novocirkusové scény Daniela Gulka, česká premiéra adorované inscenace Edgar’s Echo, pestrá přehlídka domácích souborů a umělců, večer věnovaný nastupující generaci artistů či představení pro děti – mezinárodní festival Letní Letná vstupuje do svého druhého týdne opět s nabitým programem.

Národní filmový archív vydává knihu Vadí – nevadí. Česká filmová cenzura v 60. letech

  • 25. 08. 2016

Kniha se na příkladu Filmového studia Barrandov zabývá cenzurou v Československu v letech 1962 až 1970. Rekonstruuje základy filmového cenzurního systému a odhaluje vztahy mezi představiteli Československého filmu, Filmového studia Barrandov a cenzurních institucí jako Hlavní správa tiskového dohledu nebo Ideologické oddělení ÚV KSČ. Kniha bude slavnostně uvedena 16. září 2016 v 19:30 v kině Ponrepo.

Sedm inscenací, nové tváře v souboru a řada novinek v Městských divadlech pražských

  • 24. 08. 2016

Nová divadelní sezona 2016/17 přinese sedm premiér. Městská divadla pražská navíc chystají pro návštěvníky řadu novinek nejen v programu. Diváci se mohou těšit na Divadelní ABCedu, workshopy Henriety Hornáčkové pro rodiče a děti, pravidelná živá hudební vystoupení, která odstartuje jazzový koncert Laca Decziho v říjnu. Nákup vstupenek usnadní přehlednější mobilní stránky, stálí diváci budou moci využít novou aplikaci, díky níž se dozvědí o speciálních nabídkách a akcích jako první. Zážitek z představení v Divadle ABC zpříjemní nové sedačky a zvuková technika.