Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Kociánovo Ústí zahájí královna harfy Jana Boušková

  • 28. 04. 2017

Jediná česká laureátka nejprestižnějších harfových soutěží světa, Jana Boušková, sóloharfistka České filharmonie, sólistka předních světových pódií – vystoupí na slavnostním zahajovacím koncertu 12. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Kociánovo Ústí. Partnerem v jedné skladbě jí navíc bude přední český houslista a umělecký ředitel festivalu Pavel Šporcl. Koncert se uskuteční v pondělí 1. května v Hernychově vile v Ústí nad Orlicí. Na programu zazní díla Rösslera-Rosettiho, Parishe Alvarse, Fally, Saint-Saënse či Smetany.

Muzeum Antonína Dvořáka znovu otevírá výstavou o zbožnosti hudebního génia

  • 28. 04. 2017

Po rozsáhlém restaurování freskové výmalby se ve čtvrtek 4. května 2017 otevírá Muzeum Antonína Dvořáka v Praze vernisáží výstavy Antonín Dvořák a zbožnost. Výstava představuje skladatele jako člověka hluboce věřícího, prezentuje Dvořákovo duchovní dílo a také se zabývá jeho vztahem ke konkrétním kostelům.

ČT art oslaví choreografie bratrů Bubeníčkových i Mezinárodní den tance

  • 28. 04. 2017

Fenomenální tanečníci, kteří oslovili v minulých dvaceti letech celý baletní svět. Jejich příběh v premiérovém dokumentu Jiří & Otto Bubeníčk přináší režisér Martin Kubala, který otevře pohled na jeviště i do zákulisí a zmapuje kroky, kterými sourozenci ukončili svou taneční kariéru. Průřez taneční dráhou bratrů Bubeníčkových nabídne ČT art k příležitosti Mezinárodního dne tance v sobotu 29. dubna. Na stejný den připravuje jako oslavu tance Česká televize spolu s Národním divadlem a Vizí tance speciální flashmob, v němž se objeví i vítězka StarDance Anna Polívková.

Památník Karla Čapka na Strži otevírá novou expozici o životě a díle literáta

  • 27. 04. 2017

Frakovou vestu a košili s motýlkem, dobový fotoaparát a expozimetr, s nimiž spisovatel pořizoval snímky neposedné foxteriérky Dášeňky, ale i jedinečné snímky Čapkovy pracovny a okolí jeho letního sídla od Josefa Sudka. Tyto a mnohé další unikáty nabídne nyní nově upravená expozice věnovaná životu a dílu Karla Čapka v Památníku Karla Čapka na Strži ve Staré Huti u Dobříše.

Výstava filmového architekta Jana Vlčka v Dejvickém divadle prodloužena!

  • 27. 04. 2017

Jan Vlček výstavou svých filmových skic před dvěma lety otevíral nový prostor Dejvického divadla – Anti.Kvariát. Letos v březnu se do něj vrátil, tentokrát s ukázkami ze své volné tvorby. Pozoruhodná výstava Offline je k vidění v místě bývalého antikvariátu, přístupného přes Dejvickou divadelní kavárnu, a byla prodloužena až do 9. května.

Soboj o největší český hudební talent uvidí Zlín

  • 27. 04. 2017

V pořadí již 22. ročník Czechtalentu do závěrečné části, která vyvrcholí finálovým galavečerem 20. května ve zlínském Kongresovém centru za účasti porotců Tomáše Kluse, Petra Maláska, Dany Morávkové, Miloše Skalky, Jitky Benešové a dalších odborníků a hudebních profesionálů. Slavnostní atmosféru finále hudební talentové soutěže doplní vystoupení finalistů i zmiňovaný Tomáš Klus, Markéta Pešková a Luděk Minka.

Oscarový film Obchod na korze se vrátí do kin v restaurované podobě

  • 26. 04. 2017

Práce na digitálním restaurování prvního československého oscarového snímku Obchod na korze tvůrčí dvojice Ján Kádár a Elmar Klos jsou již v plném proudu. Návštěvníci 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se tak mohou 1. července těšit již na pátou premiéru digitálně zrestaurované kopie filmu z iniciativy Nadace české bijáky.

Prostor vydává Příběh nového jména italské spisovatelky Eleny Ferrante

  • 26. 04. 2017

Neapolská tetralogie Geniální přítelkyně Eleny Ferrante pokračuje druhým dílem s názvem Příběh nového jména. Knihu právě vydává nakladatelství Prostor. Z italského originálu Storia del nuovo cognome. L’amica geniale – Volume secondo, vydaného nakladatelstvím Edizioni e/o v Římě roku 2012, knihu přeložila Alice Flemrová.

Museum Kampa uvede Hudbu Hradu v podhradí

  • 26. 04. 2017

Milovníci hudby se v pražském Museu Kampa ve středu 10. května budou moci vypravit na třetí letošní procházku v rámci jubilejního V. ročníku festivalu Procházky uměním. Tato procházka hudebním a výtvarným uměním nese název Hudba Hradu v podhradí aneb kouzelné hudební proměny a uskuteční se pod širým nebem na nádvoří Musea Kampa, U Sovových mlýnů. V případě nepříznivého počasí bude probíhat na tradičním místě - ve výstavním sále Musea Kampa.

Letní shakespearovské slavnosti 2017: Novinkou je Hamlet s Pleslem a Čermákem

  • 25. 04. 2017

Premiéra nové inscenace Hamlet v úpravě a režii Michala Vajdičky zahájí 27. června na Pražském hradě program Letních shakespearovských slavností. Ty divákům nabídnou i dalších sedm úspěšných titulů a projekt Pocta Shakespearovi. Předprodej vstupenek na pražská představení začíná 15. května. Generálním partnerem Slavností je investiční skupina PPF.