Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Padla poslední klapka Vztekliny s Kryštofem Hádkem

  • 17. 08. 2017

Vzteklina se na území České republiky neobjevila téměř deset let. Teď se stala jedním z hlavních témat nové thrillerové minisérie České televize v hlavních rolích s Kryštofem Hádkem, Stanislavem Majerem, Johanou Matouškovou a Janem Vlasákem. Po pětiměsíčním natáčení padla na Šumavě poslední klapka.

Náprstkovo muzeum nabídne delikatesy ze všech koutů světa

  • 17. 08. 2017

Národní muzeum zve velké i malé návštěvníky na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde se v sobotu 19. srpna 2017 od 12 do 18 hodin bude konat další festival z cyklu Barevné nádvoří. Etnopiknik nabídne delikatesy z různých koutů světa, které potěší chuťové pohárky především milovníků exotických jídel.

The Naked Truth – Odhalená pravda vstupuje do repertoáru Divadla Palace

  • 17. 08. 2017

Pět žen se setkává ve vesnické tělocvičně na kurzu pole dance. Ani jedna z nich netuší, co ji čeká, ale každá má svůj vlastní dobrý důvod naučit se tančit u tyče… Mimořádně vydařená komedie The Naked Truth (Odhalená pravda) britského autora Dave Simpsona se od tuzemské premiéry v říjnu 2016 s úspěchem hraje v Brně a Praze.

Lucerna uvidí premiéru dokumentu Barenboim - Smetana - Má vlast

  • 16. 08. 2017

Letošní Pražské jaro bylo 12. května zahájeno skutečně velkolepě – Vídeňskými filharmoniky a dirigentem Danielem Barenboimem. Hudební kritici nešetřili chválou: Mezinárodní Vlast, která vstoupí do dějin, napsal Petr Veber v časopise Harmonie. Když se s hudbou Bedřicha Smetany vážně a naplno s poctivou přípravou setká světový orchestr, stává se světovým i Smetana. To zdůraznil Petr Fischer v Hospodářských novinách.

Prahu ovládne nový cirkus, začíná Letní Letná

  • 16. 08. 2017

Ve čtvrtek 17. srpna začíná v Praze 14. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná a potrvá zde až do neděle 3. září. V průběhu tří týdnů představí špičkové zahraniční soubory, přehlídku domácí novocirkusové scény, celou řadu premiér, unikátní projekty, open-air představení i bohatý program pro děti.

Tři tváře Radka Baboráka na Dvořákově Praze

  • 16. 08. 2017

Jednou z klíčových osobností letošního ročníku festivalu Dvořákova Praha je Radek Baborák, který se představí v trojjediné roli: Je kurátorem komorní řady, vystoupí samozřejmě jako hornista a v neposlední řadě se ujme dirigentské taktovky při prvním koncertu nově vzniklého festivalového orchestru.

Hradozámecká noc nabídne poslední srpnový víkend nevšední zážitky

  • 15. 08. 2017

Přesně osmdesát šest památek po celém Česku otevře v noci z 26. na 27. srpna své brány. Na návštěvníky čekají kromě neopakovatelné noční atmosféry rytířská klání, kostýmované prohlídky, divadelní představení, koncerty a další pestrý program. Centrem již osmého ročníku populární Hradozámecké noci bude tentokrát renesanční zámek v Náměšti nad Oslavou, kde nebude chybět ani závěrečný ohňostroj.

Plzeňské loutky zavítají do pražské Valdštejnské zahrady

  • 15. 08. 2017

V sobotu 19. srpna se ve Valdštejnské zahradě na Malé Straně v Praze uskuteční zábavná akce pro širokou veřejnost s názvem Plzeňské loutky ve Valdštejnské zahradě. V rámci takzvaného Dne Plzně v Senátu bude od 10 do 18 hodin připraven bohatý program zahrnující loutkářský workshop, animační loutkový ateliér, přehlídku loutek z plzeňského Divadla Alfa, loutkářskou peepshow či představení pro děti v podání Divadla v Boudě.

Výstavy Richtera a Skály vidělo už téměř 100 tisíc lidí, skončí za tři týdny

  • 15. 08. 2017

Již jen tři týdny lze navštívit v paláci Kinských a Valdštejnské jízdárně návštěvnicky nejoblíbenější výstavy Národní galerie v Praze letošního roku. Výstavy Gerhard Richter a František Skála Jízdárna budou až do 3. září otevřeny denně do 20 hodin. Skálovu výstavu děl od roku 2004 vidělo za pět měsíců jejího trvání dosud 52 434 návštěvníků. Retrospektivu Gerharda Richtera, která začala o měsíc a půl později, zhlédlo 42 854 lidí. Obě se tak řadí k nejúspěšnějším výstavním projektům NG roku 2017.

Osobnosti doporučují – Martin Hrbáč

  • 14. 08. 2017

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je hudebník Martin Hrbáč. Rodák z Hrubé Vrbky je legendární horňácký houslista a zpěvák, primáš Horňácké cimbálové muziky. V mládí začínal v kapele Jožky Kubíka. V roce 1966 založil Horňáckou cimbálovou muziku, své kapele primuje i ve svých 78 letech dodnes. Jako houslista je samoukem, přesto platí ve svém oboru za největší autoritu.