Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Na Pražské jaro přijede soutěžit 118 mladých hudebníků z 27 zemí

  • 19. 01. 2018

V květnu se uskuteční jubilejní 70. ročník mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro – do Prahy přijede 118 mladých hudebníků ze sedmadvaceti zemí světa, aby soutěžili v oborech lesní roh a violoncello.

Originály dopisů legendární Perchty z Rožmberka poprvé v Praze

  • 19. 01. 2018

Originály dopisů legendární Perchty z Rožmberka budou ve čtvrtek 25. ledna poprvé představeny v Praze. Stane se tak ve Šternberském paláci na probíhající výstavě Podoby a příběhy.

Kantáty z Vysočiny Bohuslava Martinů nominovala BBC na výroční cenu

  • 19. 01. 2018

Pražský filharmonický sbor pod vedením Lukáše Vasilka s kompletní nahrávkou Kantát z Vysočiny Bohuslava Martinů získává mezinárodní úspěchy již od samého vydání. Titul byl označen jako Editor’s Choice ve dvou nejdůležitějších britských hudebních časopisech věnovaných klasické hudbě – Gramophone a BBC Music Magazine.

V Brně zemřel legendární rocker a hudební skladatel Oldřich Veselý

  • 18. 01. 2018

V Brně zemřela ve středu 17. ledna ikona domácí artrockové hudby Oldřich Veselý (+69). O umrtí hudebníka a skladatele informovala jeho rodina.

La Película nabídne horor, dramata, komedie, uvede i film o Saurovi

  • 18. 01. 2018

Proslulé španělské horory, svěží komedie, historické snímky, propracované thrillery, psychologická dramata i vynikající dokumenty - festival La Película, který začíná 13. února, opět chystá pro své fanoušky pestré filmové hody.

Národní galerie v Praze vyhlašuje soutěž na novou vizuální identitu

  • 18. 01. 2018

Národní galerie v Praze vypisuje výběrové řízení na tvorbu nové vizuální identity. Vyzvanou soutěž, ve které oslovila deset tuzemských grafických studií, pořádá s podporou organizace Czechdesign.

Ensemble Berlin Prag přináší nový pohled na skvost Jana Dismase Zelenky

  • 17. 01. 2018

Mezinárodní soubor Ensemble Berlin Prag vydává 19. ledna 2018 u Supraphonu dvojalbum, které obsahuje integrální nahrávku šesti sonát pro dva hoboje, fagot a basso continuo jednoho z nejvýznamnějších skladatelů období vrcholného baroka Jana Dismase Zelenky. Nahrávka vznikla z iniciativy hobojisty Viléma Veverky, který se na ní výrazně podílel i jako producent, a ve spolupráci se specialistou na historicky poučenou interpretaci barokní hudby Reinhardem Goebelem.

Vila Štvanice pořádá dobročinný fashion bazar s koncerty Vila Live

  • 17. 01. 2018

Charitativní fashion bazar, dražba předmětů známých osobností, koncert originálních interpretů, kreativní dílny a vytříbená gastronomie – mimořádně koncentrovaný zážitek ve čtvrtek 18. ledna nabídne Vila Live ve Vile Štvanice v Praze 7. Ten správný čas udělat si radost dárkem a pomoci potřebným není jen o Vánocích!

Julie Šurková se představí jako Nšoči v grotesce Vinnetou v NoD

  • 17. 01. 2018

Talentovaná herečka Julie Šurková, kterou mohli letos vidět diváci například ve filmu Bajkeři, si zahraje Nšoči v představení Vinnetou aneb Kámoš je víc jak zlato z Nugget-tsilu v režii Terezy Volánkové. Nejbližší repríza je na programu Divadla NoD ve středu 31. ledna a v pondělí 12. února.

Film Ne dotýkej se mě s českou účastí bude soutěžit na Berlinale

  • 16. 01. 2018

Psychologické drama Ne dotýkej se mě rumunské režisérky Adiny Pintilie, které vzniklo v koprodukci Rumunska, Bulharska, České republiky, Německa a Francie, bylo zařazeno do hlavní soutěže mezinárodního filmového festivalu Berlinale 2018. Koproducentem za českou stranu je společnost PINK (Radovan Síbrt, Alžběta Karásková, Jakub Pinkava).