Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Osobnosti doporučují – David Suchařípa

  • 26. 06. 2017

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je herec David Suchařípa. Divadelníka na volné noze lze v současnosti vídat v inscenacích, muzikálech a dramatech v Divadle Kalich, Docela velkém divadle, Divadle Na Jezerce, Divadle Palace nebo v RockOpeře Praha. Činný je také v televizi, rozhlase a dabingu. Je také místopředsedou občanského sdružení Real Top Praha, které se věnuje dětské charitě – spolu s dalšími umělci a sportovci pořádají nebo se účastní dobročinných fotbalových zápasů či turnajů.

Musica Florea uvede premiéru Pražského zjevení dionýského

  • 26. 06. 2017

Orchestr Musica Florea ve spolupráci s tanečním souborem Chorea Historica a hudebním tělesem In Cordis Ensemble uvede 4. července 2017 premiéru nového projektu. Po čtyřech stoletích oživí vzácnou památku, divadelní slavnost Phasma Dionysiacum Pragense neboli Pražské zjevení dionýské. Jedná se o největší divadelní událost v českých zemích z období před třicetiletou válkou, jejíž premiéra se konala na Pražském hradě.

Galerie Rudolfinum zahajuje prázdninové Free Summer Events

  • 26. 06. 2017

V sobotu 1. července se uskuteční dernisáž výstavy současného německého malíře Eberharda Havekosta v Galerii Rudolfinum. Výstavní sály budou otevřeny až do 20. 00. Poté bude následovat DJ set Mikuláše Růžičky na schodech před vstupem do galerie.

Na Colours of Ostrava bude diskutovat Peter Garrett z Midnight Oil

  • 26. 06. 2017

Kapely Imagine Dragons, Jamiroquai, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague. To jsou jména, která poutají hlavní pozornost v programu letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava.

Pražské Bio Oko uvede Nolanovy filmy od Mementa až po Interstellar

  • 23. 06. 2017

Pražské Bio Oko na počátku července uvede průřez tvorbou Christophera Nolana. Režisérovy filmy po celém světě vydělaly přes 4 miliardy dolarů. Jeho novinka, válečné drama Dunkerk pojednávající o událostech evakuace vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940, do českých kin vstupuje v půlce července.

Městská divadla pražská připravují novou sezomu

  • 23. 06. 2017

Nová sezona v divadlech ABC a Rokoko, patřících Městským divadlům pražským, se ponese ve znamení inscenací současných dramatiků. Všechny připravované inscenace, z nichž většina bude právě v Městských divadlech pražských uvedena ve svých českých nebo pražských premiérách, se zaměřují na aktuální celospolečenská témata.

Národní památkový ústav otevírá památky lidem se zvláštními potřebami

  • 23. 06. 2017

Národní památkový ústav a Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky uzavřeli na bezbariérově přístupném zámku Kozel memorandum o spolupráci. Jeho součástí jsou mimo jiné deklarace vzájemné součinnosti při přípravě zpřístupňování památkových objektů osobám se zdravotním postižením, podpora společných projektů či spolupráce v oblasti propagace a informování veřejnosti.

Vrchotovy Janovice přivítají účastníky Sidoniina salonu

  • 22. 06. 2017

Národní muzeum uspořádá v sobotu 24. června ve Vrchotových Janovicích tzv. Sidoniin salon – česko-německo-rakouské setkání. Plánovaná akce je připomínkou nejenom minulých událostí a nastíněním vizí do budoucna, ale i dalším oživením Vrchotových Janovic jako místa setkávání.

Prahu navštíví Lone Scherfig, režisérka Italštiny pro začátečníky a Školy života

  • 22. 06. 2017

Edukativní platforma Cinergy bude hostit dánskou režisérku a scénáristku Lone Scherfig. Na Master Class, která se uskuteční v pondělí 26. června v pražském kině Světozor, představí Scherfig ukázky své tvorby a pohovoří o tom, jak pro každý ze svých snímků vyvíjela jedinečný vizuální styl.

Vyšehrad uvádí na trh publikaci Vladimíra Sochy Dinosauři v Čechách

  • 22. 06. 2017

Nakladatelství Vyšehrad vydává publikaci Vladimíra Sochy Dinosauři v Čechách. Kniha s bohatým ilustračním doprovodem Vladimíra Rimbaly je vůbec prvním pokusem přiblížit českým čtenářům souborně dosud objevený fosilní záznam těchto úžasných tvorů a ukázat, že druhohorní pravěcí draci kdysi skutečně žili i v české kotlině.