Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Jana Plodková a Jakub Žáček uvedou Ceny české filmové kritiky, přibude nová kategorie

  • 05. 12. 2016

V sobotu 28. ledna 2017 udělí česká filmová kritika ceny nejlepším filmům za rok 2016. Slavnostní večer v Divadle Archa budou moderovat herci Jana Plodková a Jakub Žáček a v přímém přenosu přenášet Česká televize.

Osobnosti doporučují: Stanislava Stuchlá

  • 05. 12. 2016

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je Stanislava Stuchlá, se kterou se můžete potkat na vernisáži, ale také v lékařské ordinaci: renomovaná výtvarnice je totiž zároveň oční doktorka a svoje dvě profese stále zvládá zdatně střídat. Ze všeho nejvíc se teď ale věnuje svým němým přátelům – loutkám. A ne ledajakým: její hravé, interaktivní loutky se totiž samy pohybují a ožívají, jakmile se k nim někdo přiblíží. Mořská panna mrskne ocasem, silák zatroubí na trumpetu a charlestonové tanečnice začnou divoce křepčit. Už od 9. prosince až do 30. ledna budou spolu s dalšími půvabnými díly Stanislavy Stuchlé k vidění v Galerii Portheimka v Praze na Smíchově. Kromě toho chystá sympatická výtvarnice i animovaný film s režisérem Janem Balejem.

Jitka Smutná a Dana Syslová chystají v Rokoku Premiéru mládí

  • 05. 12. 2016

V Divadle Rokoko se začala zkoušet bláznivá komedie Christiana Giudicelliho Premiéra mládí. V inscenaci o dvou mimořádných ženách a jednom velikém dobrodružství se představí Jitka Smutná a Dana Syslová. Režie se ujala Janka Ryšánek Schmiedtová, premiéra, které se zúčastní i autor hry, je naplánována na 28. ledna 2017.

Výstava v přízemí pražské Nové radnice odhaluje tajemství betlémské hvězdy

  • 05. 12. 2016

Unikátní výstava „Za tajemstvím betlémské hvězdy“ je ode dneška k vidění v přízemí budovy Nové radnice na Mariánském náměstí. Výstavu pořádá Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem hl. m. Prahy a veřejnost si ji může přijít prohlédnout ve všední dny až do 31. prosince 2016.

Olga Jelínková vás ohromí dočista jako Ariel aneb Vysoká cé ve stavu beztíže ve Fibichově Bouři

  • 01. 12. 2016

Premiéra Fibichovy opery Bouře proběhne v ostravském Divadle Antonína Dvořáka 1. prosince od 18:30. Postavu vzdušného ducha Ariela ztvární Olga Jelínková se všemi hlasovými, ale i fyzickými nároky role.

José Cura představí v Praze latinskoamerické rytmy a podpoří UNICEF

  • 01. 12. 2016

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK bude na svých abonentních koncertech 7. a 8. prosince ve Smetanově síni Obecního domu uvádět tvorbu spojenou s latinskoamerickou hudbou a tancem. Pod taktovkou jejího nejpovolanějšího představitele, rezidenčního umělce FOK José Cury, zazní kromě slavného Ravelova Bolera také málo uváděná díla Piazzolly, Ginastery a v české premiéře hudba z filmu Noc Mayů. Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK věnuje již potřetí část výtěžku z koncertu českému výboru pro UNICEF.

Konvergence uvede premiéru Michala Rataje i díla studentů kompozice

  • 01. 12. 2016

Koncert ansámblu Konvergence 6. prosince v Kostele sv. Vavřince bude zaměřen pouze na českou scénu a přináší zajímavé propojení kompozic studentů a profesorů – renomovaných skladatelů. Na koncertě tak vedle sebe zazní např. světová premiéra Michala Rataje Running fo Breath, skladba známého brněnského autora Pavla Zemka Nováka a díla dvou studentů kompozice.

Legendární vánoční album Karla Gotta vychází v původní podobě na CD a vinylu

  • 30. 11. 2016

Multiplatinové album Karel Gott Vánoce ve zlaté Praze z roku 1969 přichází do prodeje 25. listopadu na dvou nosičích: vinylové desce a kompaktním disku. Nová reedice přináší obal s původní fotografií Tarase Kuščynského z Týnského chrámu, kde se album nahrávalo.

Hudební nakladatelství Bärenreiter Praha slaví jubileum.

  • 30. 11. 2016

Notová vydání děl českých skladatelů již čtvrt století vycházejí pod mezinárodně proslulou značkou Bärenreiter, která je synonymem odborné muzikologické, redakční i uživatelské kvality té nejvyšší úrovně, a interpreti kdekoliv na světě vědí, že se o notový materiál tohoto nakladatele mohou s důvěrou opřít.

Norah Jones poprvé v České republice! Další světová hvězda na Colours of Ostrava 2017

  • 30. 11. 2016

Norah Jones vystoupí na festivalu Colours of Ostrava 2017! Devítinásobná držitelka Grammy vůbec poprvé v České republice! „Mám pocit, že snad ani není nutné více dodávat či vysvětlovat. Norah Jones jsem si na Colours of Ostrava přála již dlouho, je to splněný sen, který budeme příští rok společně s návštěvníky sdílet,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. „Zpěvačka se se svým koktejlem skladeb na pomezí jazzu, folku, country, rocku i popu, výrazných melodií a osobních textů na náš festival skvěle hodí,“ dodává Zlata Holušová. Norah Jones tak v programu festivalu korunuje již ohlášené hvězdy Imagine Dragons, Birdy a Moderat.