Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Rockově laděný Faust rozduní v rámci River Fest 4 posázavskou krajinu

  • 22. 07. 2016

RockOpera Praha vystoupí v sobotu 23. července na jedinečném festivalu River Fest 4 v Českém Šternberku. Její protagonisté v čele s Viktorem Dykem a Jiřím Zonygou si pro návštěvníky festivalu připravili speciální verzi opery Faust, kterou přizpůsobili tamějšímu prostředí. River Fest 4 začíná v 16 hodin. Samotné představení Fausta je na programu od půl desáté večer.

Divadelní spolek Kašpar zamíří již tradičně v polovině léta na Kašperk

  • 22. 07. 2016

Světla a stíny, balkon z věže, přelétávající netopýr, zářivé hvězdy nad hlavami (pokud není počasí proti), to jsou divadelní představení na Kašperku. Právě se zamíří spolek Kašpar a přiveze klasická představení Romeo a Julie, Othello a Cyrano.

Již 42. ročník Letní filmové školy Uherské Hradiště právě začíná

  • 22. 07. 2016

Dnes vstupuje Letní filmová škola Uherské Hradiště do 42. ročníku své existence a bude pokračovat až do soboty 30. července. V tuto chvíli je akreditováno 3008 návštěvníků, kteří budou moci během následujících 8 dnů zhlédnout přes 230 filmů z celého světa (promítaných v 6 sálech a 2 letních kinech), poslechnout si 11 koncertů, navštívit 12 divadelních představení nebo zajít na výstavy či společně s těmi nejmenšími zavítat na každodenní program v Dětském stanu. Mimo to je pro zájemce připraven i bohatý odborný program, večírky a nově i LFŠ Work&shop zóna. Filmový program je tradičně rozdělen do šesti základních programových bloků: Fokus (letos zaměřený na Filipíny), Inventura, Spektrum, Visegrádský horizont, AČFK uvádí a Zvláštní uvedení.

Slavný muzikál Starci na chmelu se vrací do kin

  • 21. 07. 2016

Legendární Starci na Chmelu se po více jak padesáti letech vracejí na plátna kin. Nestárnoucí filmový počin se představí v digitálně restaurované podobě nové generaci diváků na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Obnovená premiéra Starců na chmelu se na Letní filmové škole uskuteční v pátek 29.7 od 20:30 a v sobotu 30. června. Po obnovené premiéře bude NFA filmový muzikál distribuovat pro využití v kinech, v televizích a na filmových festivalech.

Druhá tráva oslaví své 25. narozeniny na letním turné s americkou bandžovou legendou Tonym Trischkou

  • 21. 07. 2016

Kapela Druhá tráva v čele s Robertem Křesťanem si letos připomíná výročí 25 let své existence a v oslavách pokračuje i v rámci letního turné během července. Koncertní šňůru po České republice zakončí v Praze na Střeleckém ostrově, kde s nimi jako host vystoupí i americká bandžová legenda s českými kořeny Tony Trischka. Koncert proběhne ve čtvrtek 21. července od 19,30 hodin.

Zámecká sezona zámku Loučeň vyvrcholí Hradozámeckou nocí

  • 21. 07. 2016

Každý konec je předzvěstí něčeho nového. Konec léta znamená konec prázdnin. Nikoli však konec putování a poznávání. A čím velkolepější konce bývají, tím více nám dodávají sílu a energii ve formě vzpomínek do nové etapy. Ukončením hlavní zámecké sezony na zámku Loučeň v sobotu 27. srpna, vyvrcholí oslavy 700. výročí narození Karla IV. Hradozámeckou nocí, která jako vždy poběží nonstop.

Sedlácké čtvrtky plné hudby a divadla se uskuteční na muzejním dvoře v Praze

  • 20. 07. 2016

Šest čtvrtečních podvečerů s hudbou, divadlem a hlavně příjemnou letní pohodou pro všechny, kdo o prázdninách zůstali v hlavním městě, připravilo Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné. Místem setkání je malý muzejní dvorek, kouzelný kus zeleně pár kroků od Letenského tunelu. Sedlácké čtvrtky, jak se muzejní letní akce jmenuje, mohou představovat cokoli. Cokoli, co má člověk v létě rád.

Unikátní výstava z CERN putuje z Barcelony a Vilniusu do Českých Budějovic

  • 20. 07. 2016

Co je hmota? Jak vznikla? Z čeho jsou utvořeny hvězdy, planety? Jak vznikl vesmír? K čemu slouží hadronový urychlovač částic? Co se děje v mlžné komoře? Odpovědi na otázky a další záhady budou k vidění od 21. září 2016 do 10. ledna 2017 v Českých Budějovicích.

Festival Brod 1995 za měsíc oslaví 22. narozeniny Rock for People

  • 20. 07. 2016

Přesně za měsíc, v sobotu 20. srpna, vypukne oslava plná muziky a příběhů, které provázely a provázejí bohatou 22 letou historii festivalu Rock for People. Na českobrodském atletickém stadionu Na Kutilce se již podruhé uskuteční jednodenní hudební festival Brod 1995. Ve společnosti řady vynikajících českých kapel se bude vzpomínat nejen na letošní mimořádně úspěšný ročník, ale také na všechny ostatní, na více než 350 000 návštěvníků, 3 generace fanoušků, přes 3000 zahraničních i domácích kapel a nespočet zážitků, které se kolem RfP odehrály.

Festival Okoř se uskuteční již pošestnácté, tentokrát. 20 srpna

  • 19. 07. 2016

Šestnáctý ročník rodinného festivalu Okoř se letos bude konat opět tradičně předposlední srpnovou sobotu - 20. srpna. Areál se návštěvníkům otevře už v 12:00 a to včetně stanového městečka. Program sestavený výhradně z předních českých hudebníků zahájí v 14:00 premiérovým vystoupením Ewa Farná, která se na Okoř, jeden z nejoblíbenějších jednodenních hudebních festivalů, velmi těší.