Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Festival krátkých filmů Praha začíná. Je plný britských snímků i fantasy povídek

  • 18. 01. 2017

Praha ožije během tohoto týdne 12. ročníkem Festivalu krátkých filmů, jenž organizuje Film Servis Festival Karlovy Vary, stojící i za MFF Karlovy Vary. Krátkometrážní skvosty z celého světa se představí v kině Světozor a nově zamíří i do kina Pilotů. Festival potrvá od 18. do 22. ledna 2017 a podpořila jej Nadace ČEZ.

Pavel Haas Quartet nahraje nové CD pro vydavatelství Supraphon

  • 18. 01. 2017

Nabitá koncertní sezóna Pavel Haas Quartet je v plném proudu. Co čeká toto světoznámé smyčcové kvarteto v její druhé části?

115. premiéra Spolku Kašpar: Vyvěste fangle na tingl-tangle!

  • 18. 01. 2017

Spolek Kašpar uctivě vyvěšuje fangle v Divadle v Celetné v remaku semaforské klasiky Jonáš a tingl-tangl. Premiéra slavného kusu bude 20. ledna!

Pavel Šporcl vydává vlastní virtuózní variace české hymny

  • 17. 01. 2017

Skladba Kde domov můj, ze které se stala česká státní hymna, zazněla poprvé ve Stavovském divadle v roce 1834. Nyní nahrál houslista Pavel Šporcl virtuózní variace skladby pro sólové housle. Vydává ji agentura ŠPORCL ARTS Agency v distribuci vydavatelství Supraphon. Posluchače tím chce přimět k národní hrdosti.

Pražská Galerie Jaroslava Fragnera zve v mrazech do sauny

  • 17. 01. 2017

Sauna na nádvoří přímo v srdci historického centra Prahy? Od 18. ledna do 10. března bude toto připomenutí časů, kdy veřejné lázně byly místem pro navazování a udržování sociálních kontaktů, běžnou realitou.

SKUTR jede do Prahy i Německa. Prodaná nevěsta bude v Essenu, Racek v Praze

  • 17. 01. 2017

Známá režisérská dvojice SKUTR - Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský – má pro letošní rok už zaplněný pracovní diář. Těšit se tak mohou nejen diváci pražských scén, ale na i příznivci opery v Theater Essen.

Osobnosti doporučují – Robert Bellan

  • 16. 01. 2017

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je herec a divadelní režisér Robert Bellan. Jako autor a režisér spolupracuje se Slováckým divadlem Uherské Hradiště, Východočeským divadlem Pardubice, Divadlem Radka Brzobohatého nebo Moravským divadlem Olomouc.

Filharmonie Bohuslava Martinů zahraje ve Zlíně hity rockových velikánů

  • 16. 01. 2017

Zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů připravila milovníkům klasické hudby nevšední zážitek. Ve středu 18. a ve čtvrtek 19. Ledna uvede ve Velkém sále Kongresového centra Zlín populární hity rockových kapel! Zazní skladby Queen, Beatles, Pink Floyd, Deep Purple, Jethro Tull, Van Halen, Scorpions, Genesis, Yes, Omegy, AC/DC, Nightwish, ABBY a Ozzy Osbornea.

Do kin míří drama Jackie – oscarová naděje s Natalie Portman v hlavní roli

  • 16. 01. 2017

Film mapující zlomový moment amerických dějin i osobního života legendární první dámy Jacqueline Kennedyové zavítá do českých kin 2. února. Od své premiéry na Benátském filmovém festivalu snímek posbíral řadu ocenění od kritiků i festivalových porot, včetně nominace na Zlatý glóbus nebo čerstvé nominace na cenu BAFTA pro představitelku titulní role Natalie Portman.

Trilobit 2017: Hlavní cenu získal televizní seriál Pustina

  • 16. 01. 2017

Pustina, Eva Nová, V paprscích slunce, Odvaha, reportáž Účastníci zájezdu, ZOO, Lichožrouti a FC Roma. Tvůrci těchto hraných a dokumentárních snímků stanuli v sobotu 14. ledna v Berouně v záři reflektorů při slavnostním udílení audiovizuálních cen Trilobit 2017.