ČIANEWS dlouholetým mediálním partnerem festivalu Svátky hudby v Praze

Datum konání
18. 10. 2016 - 11. 04. 2017
Pořadatel
Svátky hudby o.s.
Web
http://www.vaclavhudecek-svatkyhudby.cz/vitejte.html

26. Svátky hudby připomenou jubileum svého zakladatele Václava Hudečka

  • 06. 09. 2017

Pražský koncertní cyklus Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté, vstoupí již zanedlouho do druhého čtvrtstoletí své existence. Jejich zakladatel a hostitel Václav Hudeček, legenda české houslové školy, oslaví současně neuvěřitelných 50 let na scéně. Toto výjimečné jubileum se prolne i sezónou Svátků, kterou zdobí řada hvězdných jmen i začínající talenty na poli klasické hudby, které cyklus dlouhodobě a ojediněle podporuje.

Litoměřické svátky hudby zahajují předprodej na srpnové a zářijové koncerty

  • 31. 05. 2017

Od 1. června startuje předprodej vstupenek na 5. ročník festivalu Litoměřické svátky hudby. Koncerty se uskuteční 25. a 26. srpna v Jezuitském kostele Zvěstování Panně Marii v Litoměřicích a 3. září v kostele Svatého Václava v Lovosicích.

Svátky hudby nabídnou opojný koktejl jménem Orquestrina

  • 03. 03. 2017

Nikoli třešničkou na dortu, ale pořádným dortem mnoha hudebních chutí završí letos houslista Václav Hudeček své jubilejní pětadvacáté Svátky hudby. Jeho příznivci se 11. dubna setkají ve Velkém sále Paláce Žofín s fenomenálním Radkem Baborákem, jeho ansámblem a jiskřivým projektem nesoucí název Orquestrina. Sršící hudební gejzír nabídne hudbu taneční, filmovou, bujarý klezmer i soudobé aranže, a to vše zabalené do kouzelné interpretace našeho špičkového hornisty, který si k sobě přizve neméně skvělé hráče.

Svátky hudby Václava Hudečka uvedou klasiky v 21. století

  • 07. 02. 2017

Klasika v 21. století. Tak zní podtitul Svátku hudby Václava Hudečka, který se v sále Pražské konzervatoře uskuteční v úterý 21. února. Naše houslová legenda tentokrát nešetřila pozváními a po jeho boku se představí hned trojice předních českých interpretů – Jitka Hosprová, Vilém Veverka a Eva Garajová. Sólisty v kontrastním programu sestaveném z instrumentálních a vokálních děl doprovodí Musica Lucis Praga.

Lednové Svátky hudby v Praze s talenty i legendami

  • 02. 01. 2017

Mládí vs. empirie, to je název prvního z koncertů cyklu Svátky hudby v Praze v roce 2017. 17. ledna se v Sále Pražské konzervatoře střetnou mladé talenty ve hře na klavír a housle s již renomovanými umělci.

Vánoční setkání nejen s Václavem Hudečkem

  • 07. 12. 2016

Jubilejní 25. ročník Svátků hudby v Praze Václava Hudečka bude v prosinci pokračovat svátečním Vánočním setkáním, které bude v letošním roce hostit Palác Žofín. Po boku naší houslové legendy se představí mladé sopranistky Nikola Uramová a Kristýna Kůstková a doprovodí je Kühnův dětský sbor a orchestr Praga Camerata. Těšit se můžete na sváteční program kořeněný vánočními evergreeny Panis Angelicus, Pie Jesu nebo tradičními koledami. Zastavte se v předvánočním shonu a nenechte si v úterý 20. prosince ujít další z koncertů vyhlášeného pražského koncertního cyklu.

Jubilejní Svátky hudby pokračují mozartovskou specialitou

  • 21. 11. 2016

Pětadvacátý ročník Svátků hudby v Praze Václava Hudečka zahájil v říjnu tradičním galakoncertem v Rudolfinu s hvězdným obsazením a sálem plným nadšeného publika. V listopadu bude zavedený pražský koncertní cyklus pokračovat komornějším večerem na Pražské konzervatoři s podtitulem Setkání s Amadeem. A nebude to setkání ledajaké! Svátek s Václavem Hudečkem, Miroslavem Sekerou, Petrem Nouzovským či Kristinou Fialovou nabídne bonbonek z Mozartova odkazu – fragment jeho Koncertantní symfonie pro housle, violu, violoncello a orchestr A dur. Koncert se uskuteční v úterý 29. listopadu.

Jubilejní Svátky hudby pokračují mozartovskou specialitou

  • 11. 11. 2016

Pětadvacátý ročník Svátků hudby v Praze Václava Hudečka zahájil v říjnu tradičním galakoncertem v Rudolfinu s hvězdným obsazením a sálem plným nadšeného publika. V listopadu bude zavedený pražský koncertní cyklus pokračovat komornějším večerem na Pražské konzervatoři s podtitulem Setkání s Amadeem. A nebude to setkání ledajaké! Svátek s Václavem Hudečkem, Miroslavem Sekerou, Petrem Nouzovským či Kristinou Fialovou nabídne bonbonek z Mozartova odkazu – fragment jeho Koncertantní symfonie pro housle, violu, violoncello a orchestr A dur.

Svátky hudby zahájí s Václavem Hudečkem Simona Houda-Šaturová či Pavla Tesařová

  • 13. 10. 2016

Již 25. ročník cyklu Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté bude slavnostně zahájen příští týden. Na zahajovacím koncertu se vedle hostitele Václava Hudečka představí také pěvkyně Simona Houda-Šaturová či houslistka Pavla Tesařová. První ze série koncertů se uskuteční v úterý 18. října v Rudolfinu.

Osobnosti doporučují: Pavla Tesařová

  • 10. 10. 2016

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je mladá talentovaná houslistka Pavla Tesařová, která v roce 2014 obdržela cenu města Plzně – Orfeus a vystoupila sólově s Plzeňskou filharmonií. V témže roce se též stala absolutní vítězkou v celostátním kole soutěže uměleckých škol v Liberci. V roce 2015 se stala absolutní vítězkou mezinárodní houslové soutěže J.Micky a laureátkou velmi prestižní Kocianovy houslové soutěže. Pavla Tesařová navíc letos zahájí s Václavem Hudečkem a dalšími interprety již 25. ročník cyklu Svátky hudby, Václav Hudeček a jeho hosté. Slavnostní zahajovací koncert se uskuteční v úterý 18. října v pražském Rudolfinu.