ČIANEWS je hlavním mediálním partnerem Speciálních olympiád

Česká informační agentura je hlavní mediálním partnerem Speciálních olympiád

České hnutí speciální olympiád je mezinárodní hnutí, které pomáhá měnit životy mentálně postižených jedinců prostřednictvím sportu. Motivuje lidi s různými formami mentálního postižení, pomáhá prosadit jejich přijetí ve společnosti a celosvětově podporuje respekt k takto znevýhodněným spoluobčanům. Sdružení bylo založeno v roce 1968 paní Eunice Kennedy Shriverovou a počet angažovaných sportovců od té doby každoročně narůstá. Jeho součástí je nyní více než 3,7 mil. sportovců z více než 170 zemí světa, kteří se v průběhu celého roku zúčastňují tréninků, atletických závodů a dalších souvisejících akcí. Hnutí SO je uznáno Mezinárodním olympijským výborem a je oprávněno používat termín "Olympiáda". České hnutí speciálních olympiád (ČHSO) je oficiálním akreditovaným národním programem Special Olympics Inc. V České republice se program speciálních olympiád rozvíjí od roku 1990 a nyní sdružuje cca. 146 sportovních klubů, ve kterých je organizováno  cca. 3000 mentálně postižených sportovců z celé republiky. Speciální Olympiáda poskytuje lidem s mentálním postižením neustále příležitost zvyšovat svůj potenciál, zlepšovat fyzickou kondici, projevovat odvahu a zažívat radost z pohybu a přátelství.

Kód pro aktivaci voucheru získají návštěvníci v rámci konání akce. Před konáním akce používejte pro aktivaci kód: Olympiády.

Pořadatel
České hnutí speciálních olympiád
Web
http://www.specialolympics.cz/

Zlín se stane olympijským městem

  • 18. 10. 2016

Běh s olympijským ohněm, fotbal v podání zdravých i handicapovaných sportovců nebo malování obrazu pro výstavu v OSN. To všechno čeká Zlín od 20.- 23. října 2016, kdy se ve zdejší hale Zelené uskuteční X. ročník mezinárodního turnaje ve sjednocené kopané – Zlínský pohár 2016. Turnaj se koná v rámci hnutí Speciálních olympiád, celosvětové organizace sdružující 170 národních olympijských výborů a takřka 5,5 miliónu členů. Jejím cílem je podpora sportování dětí, mládeže a dospělých osob s mentálním postižením.

Speciální olympiáda se prezentuje ve Zlíně

  • 30. 05. 2016

Tento týden se nese v duchu několika našich prezentačních akcí konaných v rámci Mezinárodního festivalu pro děti a mládež ve Zlíně.

Evropský fotbalový týden propojuje

  • 30. 05. 2016

Od 21. do 29. května se po celé Evropě konala významná sportovní akce Evropský fotbalový týden. Ten je organizován ve spolupráci UEFA a hnutí Special Olympics a jejím cílem je podpora činnosti Speciálních olympiád, tedy sportovců s různými stupni mentálního postižení.

V Brně 10. května proběhl již II.ročník regionálních her Speciálních olympiád

  • 18. 05. 2016

Z pověření Českého hnutí speciálních olympiád tuto akci uspořádala skupina studentů managmentu Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Na celé přípravě akce se podílelo takřka osmdesát lidí. Garantem byla prof. Hana Válková, na zahájení se zúčastnil i PhDr. Michal Charvát, CSc., proděkan pro celoživotní vzdělávání a materiálně technickou základnu. Jednalo se o největší atletický mítink pořádaní v rámci našeho hnutí v tomto roce.

České hnutí speciálních olympiád opět získalo ocenění Sociální akce roku

  • 14. 01. 2016

V neděli 10.1. se v Praze na Žofíně konal tradiční Galavečer Grassroots fotbalu. Fotbalová asociace České republiky na něm každoročně oceňuje nejlepší aktivity v neprofesionálním fotbale. V jedné z kategorií se dočkalo ocenění i České hnutí speciálních olympiád.

DZ: AGC daroval 150 000 Kč na péči o zdravotně postižené

  • 29. 12. 2015

Výrobce plochého skla AGC Flat Glass Czech daroval 100 000 Kč společnosti Arkadie, která zajišťuje kompletní péči o zdravotně postižené.

DZ: ČIANEWS podpoří sportovce speciální olympiády

  • 21. 12. 2015

Česká informační agentura (ČIANEWS) uspořádala již tradiční aukci ve prospěch Českého hnutí speciálních olympiád.

Pražské předvánoční vánoční setkání

  • 21. 12. 2015

15.12.2015, Radnice Prahy 10. Zástupci Radnice MČ Prahy 10 přijali pražské sportovce, kteří se zúčastnili Světové speciální olympiády v Los Angeles.

V neděli byl IX. ročník Zlínského poháru slavnostně zakončen

  • 04. 11. 2015

Ve dnech 30. října až 1. listopadu 2015 se ve Zlíně uskutečnil již IX. ročník mezinárodního turnaje ve sjednocené kopané - Zlínský pohár 2015. Soutěžící týmy sjednocené kopané byly složeny ze sportovců s mentálním postižením, které doplňují fotbalisté bez handicapu. Cílem akce, konané pod hlavičkou Českého hnutí speciálních olympiád, je přispět k integraci lidí s mentálním postižením do většinové společnosti. Jde o vůbec největší akci svého druhu ve střední Evropě. Letos se do sportovního zápolení ve Zlíně zapojilo rekordních 13 týmů.

Již IX. ročník Zlínského poháru byl také oslavou 25 let působení ČHSO

  • 04. 11. 2015

Ve dnech 30. října až 1. listopadu 2015 se ve Zlíně uskutečnil již IX. ročník mezinárodního turnaje ve sjednocené kopané - Zlínský pohár 2015. Soutěžící týmy sjednocené kopané jsou složeny ze sportovců s mentálním postižením, které doplňují fotbalisté bez handicapu. Cílem akce, konané pod hlavičkou Českého hnutí speciálních olympiád, je přispět k integraci lidí s mentálním postižením do většinové společnosti. Jde o vůbec největší akci svého druhu ve střední Evropě. Letos se do sportovního zápolení ve Zlíně zapojilo rekordních 13 týmů.