Festival Pražské jaro s podporou ČIANEWS

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro - festival klasické hudby s nejdelší tradicí v České republice - prezentuje každoročně od 12. května do začátku června desítky špičkových českých a zahraničních umělců. V roce 2017 proběhne jeho 72. ročník.

V říjnu také startuje Klavírní festival Rudolfa Firkušného. 

Kód pro aktivaci voucheru získají návštěvníci festivalu přímo v místě konání koncertu. Před zahájením sezóny používejte ověřovací kód : 530

Pořadatel
Pražské jaro, o. p. s.
Web
http://www.festival.cz/cz

Klavírní festival Rudolfa Firkušného rozzáří v Rudolfinu Andrei Gavrilov

  • 11. 10. 2017

V rámci Klavírního festivalu Rudolfa Firkušného se 19. listopadu v Dvořákově síni pražského Rudolfina představí Andrei Gavrilov.

Lucerna uvidí světovou premiéru dokumentu Barenboim / Smetana / Má vlast

  • 01. 09. 2017

Světovou premiéru dokumentárního filmu režiséra Martina Suchánka Barenboim / Smetana / Má vlast uvidí v úterý 5. září pražské kino Lucerna. Snínek současně uvidí i diváci ČT art. Svou účast na premiéře přislíbil i samotný dirigent Daniel Barenboim.

Lucerna uvidí premiéru dokumentu Barenboim - Smetana - Má vlast

  • 16. 08. 2017

Letošní Pražské jaro bylo 12. května zahájeno skutečně velkolepě – Vídeňskými filharmoniky a dirigentem Danielem Barenboimem. Hudební kritici nešetřili chválou: Mezinárodní Vlast, která vstoupí do dějin, napsal Petr Veber v časopise Harmonie. Když se s hudbou Bedřicha Smetany vážně a naplno s poctivou přípravou setká světový orchestr, stává se světovým i Smetana. To zdůraznil Petr Fischer v Hospodářských novinách.

Pražské jaro nabídlo 49 koncertů, tržby za vstupné činily 25,2 mil Kč

  • 05. 06. 2017

Program 72. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro nabídl 49 koncertů. V prodeji bylo k dispozici přes 35 000 vstupenek, prodáno bylo 94 % z nich.

Pražské jaro uzavře symfonie Sedm bran jeruzalémských K. Pendereckého

  • 02. 06. 2017

Jedna z největších skladatelských osobností druhé poloviny dvacátého století Krzysztof Penderecki uzavře v pátek 2. června letošní ročník Pražského jara svou monumentální symfonií Sedm bran jeruzalémských.

Pražské jaro truchlí za zesnulým profesorem Jiřím Bělohlávkem

  • 02. 06. 2017

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro se s pohnutím připojuje ke smutečnímu prohlášení České filharmonie. V osobě Jiřího Bělohlávka odchází dlouholetý předseda umělecké rady a prezident festivalu. V této funkci se řadu let aktivně podílel na tvorbě dramaturgie festivalu a strategii jeho směřování.

Pražské jaro ozdobí Orchestre de Paris s mezzosopranistkou Kate Lindsey

  • 31. 05. 2017

Na Pražském jaru ve středu 31. května vystoupí slavný Orchestre de Paris s hvězdou newyorské Metropolitní opery mezzosopranistkou Kate Lindsey a německým dirigentem Thomasem Hengelbrockem, který se do povědomí českého publika zapsal jedinečným provedením Mé vlasti na zahajovacím koncertu v roce 2015.

Španělskou linku Pražského jara zakončí Forma Antiqva

  • 30. 05. 2017

Forma Antiqva, jeden z nejživelnějších evropských ansámblů zaměřených na starou hudbu, seznámí publikum Pražského jara v úterý 30. května s ojedinělým žánrem španělského hudebně-dramatického umění přelomu osmnáctého a devatenáctého století, takzvanou Tonadilla escénica.

Sacconi Quartet a Wihanovo kvarteto završí spolupráci na Pražském jaru

  • 29. 05. 2017

Česko-britský kvartetní tandem velkolepě uzavře v pondělí 29. května Víkend komorní hudby Pražského jara 2017. Wihanovo kvarteto, jehož pomyslným druhým domovem se stala Velká Británie, zcela přirozeně zvolilo pro festivalový koncert jako svého zahraničního partnera právě Sacconi Quartet. Společně pražskojarnímu publiku představí díla Felixe Mendelssohna Bartholdyho, Dmitrije Šostakoviče a George Enescua.

Pražské jaro: Dva fenomenální čeští sólisté a vítěz prestižní dirigentské soutěže

  • 29. 05. 2017

Bylo mu pouhých třiadvacet let, když se stal vítězem prestižní soutěže mladých dirigentů ve francouzském Besançonu, pravděpodobně nejslavnější dirigentské soutěže vůbec. Vítězství mu přineslo nabídky koncertních vystoupení z celého světa – včetně Pražského jara, které jej pozvalo do své debutové řady. Mladý americký dirigent Jonathon Heyward stane v čele Pražských symfoniků FOK v úterý 30. května.