Festival Pražské jaro s podporou ČIANEWS

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro - festival klasické hudby s nejdelší tradicí v České republice - prezentuje každoročně od 12. května do začátku června desítky špičkových českých a zahraničních umělců. V roce 2017 proběhne jeho 72. ročník.

V říjnu také startuje Klavírní festival Rudolfa Firkušného. 

Kód pro aktivaci voucheru získají návštěvníci festivalu přímo v místě konání koncertu. Před zahájením sezóny používejte ověřovací kód : 530

Pořadatel
Pražské jaro, o. p. s.
Web
http://www.festival.cz/cz

Pražské jaro zahájí v přímém přenosu Vídenští filharmonici

  • 22. 03. 2017

Pražské jaro 2017 bude zahájeno skutečně velkolepě – Vídeňskými filharmoniky, kteří jsou mnohými řazeni na první příčku pomyslného žebříčku nejlepších světových orchestrů. V jejich čele stane dirigent Daniel Barenboim. Přípravy této unikátní, vpravdě historické události, budou zachyceny v dokumentárním filmu, který vzniká v koprodukci České televize a Pražského jara za finančního přispění společnosti innogy Česká republika.

Pražské jaro osvěží debut Radka Baboráka s Janem Mráčkem

  • 27. 02. 2017

Letošní Pražské jaro ozdobí debutový koncert dvou fenomenálních českých sólistů. Večer 30. května se ve Smetanově síni Obecního domu představí hornista a dirigent Radek Baborák a houslista Jan Mráček.

Španělský temperament naplno ožije na Pražském jaru

  • 26. 01. 2017

Snad žádná hudba neevokuje tolik barev a tolik vášně jako hudba španělská. Což vědí také návštěvníci festivalu Pražské jaro, jenž v roce 2016 představil hudbu španělského baroka, flamenkové tanečníky i předního klavíristu Javiera Perianese.

Mrtvý pes v čistírně a ve studiu Marta

  • 27. 12. 2016

Energicky vyzývavou hrou Mrtvý pes v čistírně: Silní od performerky, režisérky a intelektuálky Angélici Liddell se v nedělní premiéře 11. prosince uvedou ve studiu Marta. Scéna Divadelní fakulty JAMU tak v režii Juraje Marušice představí postdramatický text jedné z klíčových postav současného románsko jazyčného divadla. Představení začíná v 19 hodin. První dvě reprízy následují vzápětí 12. a 13. prosince.

Zahájení prodeje vstupenek na Pražské jaro provázel rekordní zájem

  • 13. 12. 2016

Tradiční zahájení prodeje vstupenek festivalu Pražské jaro bylo provázeno rekordním zájmem diváků. Z celkové kapacity 35 300 vstupenek bylo za prvních pět hodin prodáno či rezervováno přibližně 12 700 vstupenek.

Dnes začíná prodej vstupenek na Pražské jaro

  • 12. 12. 2016

Mezinárodní festival Pražské jaro dnes v 10 hodin spouští předprodej vstupenek na 72. ročník, která se uskuteční v termínu od 12. května do 2. června 2017. Program nadcházejícího ročníku nabídne na 45 koncertů, které potěší jak milovníky velkého orchestrálního zvuku, tak obdivovatele hudby komorní, příznivce hudby současné nebo ty, kteří se zaujetím sledují nejnovější trendy poučené interpretace hudby minulých epoch. Festival tentokrát zahájí Vídeňští filharmonikové s dirigentem Danielem Barenboimem.

Mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro 2017 nabídne cembalo a housle

  • 06. 12. 2016

Již 69. mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro 2017 nabídne kombinaci dvou velmi odlišných oborů. Prvním je ten nejmladší, který se zařadil do soutěžní nabídky až v roce 1994 a objevuje se teprve popáté – cembalo. Pražské jaro patří k jen několika málo pořadatelům ve světě, kteří soutěž na tento nástroj organizují. Druhým oborem je naopak ten, který byl uveden hned v úvodním ročníku 1947 a koná se již podvanácté – housle. Uzávěrka přihlášek je tradičně až 1. 12. 2016, po tomto datu vás budeme informovat o počtech a národnosti soutěžících.

Pražské jaro nabídne autentickou interpretaci staré hudby i světovou premiéru

  • 29. 11. 2016

Pražské jaro 2017 nabídne autentickou interpretaci staré hudby, na programu bude opětovně také tematický akcent na španělskou hudbu. Světovou premiéru si na festivalu odbude skladba Petra Wajsara a festival se zaměří i na mladé publikum.

Pražské jaro opět nabídne Víkend komorní hudby

  • 22. 11. 2016

Rovněž v roce 2017 bude pokračovat projekt Víkend komorní hudby, tentokrát se zastřešujícím podtitulem „Předsudky, překážky, pronásledování“ – toto téma ostatně rezonuje i festivalovými koncerty mimo rámec samotného Víkendu.

Klavírní festival Rudolfa Firkušného – ročník čtvrtý

  • 18. 11. 2016

Klavírní festival nesoucí jméno Rudolfa Firkušného vstupuje v roce 2016 do svého čtvrtého ročníku. Během prvních tří let psaly jeho historii mimořádné osobnosti jako Yefim Bronfman, Emanuel Ax, Grigorij Sokolov, Khatia Buniatishvili, Pierre-Laurent Aimard, Giovanni Bellucci a další. Z českých interpretů pak Lukáš Vondráček, Jitka Čechová, Igor Ardašev a Ivo Kahánek, jehož fantastické vystoupení s Berlínskými filharmoniky a Sirem Simonem Rattlem se stalo událostí pražské hudební sezóny roku 2014. Rok od roku zvyšující se přízeň diváků potvrzuje, že čtyři klavírní večery na ploše jednoho týdne si našly své příznivce a lákají koncentrací vynikajících, a přitom zcela různorodých výkonů umělců současné interpretační špičky. Letošní ročník se uskuteční od 19. do 26 listopadu.