ČIANEWS je mediálním partnerem FOK

Česká informační agentura je dlouholetým mediálním partnerem Symfonického orchestru hlavního města Prahy (FOK). 

Orchestr byl založen v roce 1934 Rudolfem Pekárkem, který jeho činnost vymezil heslem FILM-OPERA-KONCERT. Zkratkou těchto tří slov F.O.K. vznikla nedílná součást názvu orchestru a je používána dodnes. Od sezóny 2015/2016 v jeho čele stojí finský dirigent Pietari Inkinen. Rezidenčním umělcem je José Cura a hlavním hostujícím dirigentem Jac van Steen. V nové sezóně si můžete kromě cyklu Má vlast vychutnat Dvořákův Koncert pro violoncello, Osmou symfonii a triumfální Te Deum. Tento slavný opus bude uvozovat „grand finale“ 82. sezóny FOK, které korunuje Beethovenova Symfonie č. 9 „s Ódou na radost“. Úžasné sólisty doplní na závěrečných koncertech speciální host – americký sbor Houston Symphony Chorus.

Pořadatel
Symfonický orchestr hlavního města Prahy
Web
http://www.fok.cz

FOK na Smetanově Litomyšli oslaví jazz

  • 27. 06. 2017

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se v neděli 2. července představí na festivalu Smetanova Litomyšl. V programu nazvaném Hommage à Jazz se tak trochu navrátí ke svým červnovým abonentním koncertům, na nichž mimořádný ohlas zaznamenala premiéra symfonické verze Celebration Jazz Mass Karla Růžičky.

FOK slavnostně uzavře 82. sezónu Dvořákem a Beethovenem

  • 07. 06. 2017

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má za sebou nadmíru úspěšnou 82. sezónu, kterou korunuje dvěma závěrečnými koncerty s Ódou na radost. Jak už titul napovídá, na programu bude slavná Beethovenova Devátá symfonie, které bude předcházet Dvořákovo Te Deum.

FOK se v červnu naladí na jazzovou vlnu

  • 31. 05. 2017

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK bude na svých abonentních koncertech 7. a 8. června ve Smetanově síni Obecního domu symfonicky jazzovat a jamovat pod taktovkou dirigenta Jana Kučery. Zazní dvě díla George Gershwina a v druhé půli Celebration Jazz Mass Karla Růžičky, poprvé v symfonické verzi. Sestavu umělců doplní zpěvačka Michaela Šrůmová a Komorní sólisté Karla Růžičky včetně světoznámého Čecha v New Yorku, saxofonisty Karla Růžičky mladšího.

Pražské jaro: Dva fenomenální čeští sólisté a vítěz prestižní dirigentské soutěže

  • 29. 05. 2017

Bylo mu pouhých třiadvacet let, když se stal vítězem prestižní soutěže mladých dirigentů ve francouzském Besançonu, pravděpodobně nejslavnější dirigentské soutěže vůbec. Vítězství mu přineslo nabídky koncertních vystoupení z celého světa – včetně Pražského jara, které jej pozvalo do své debutové řady. Mladý americký dirigent Jonathon Heyward stane v čele Pražských symfoniků FOK v úterý 30. května.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se představí na domácích festivalech

  • 16. 05. 2017

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má i v květnu hodně nabitý program, po koncertu s kapelou Zrní a zájezdu do Španělska, čekají Pražské symfoniky koncerty na festivalech Mahler Jihlava a Pražské jaro.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK míří do Španělska

  • 05. 05. 2017

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má v květnu hodně nabitý program. Po koncertu s kapelou Zrní v Kladenské sportovní hale míří se svým šéfdirigentem Pietari Inkinenem na týdenní zájezd do Španělska. V druhé půlce měsíce pak Pražské symfoniky čekají koncerty na festivalech Mahler Jihlava a Pražské jaro.

83. sezóna Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK bude plná událostí

  • 24. 04. 2017

Nastávající 83. koncertní sezóna Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK bude vyvrcholením první etapy spolupráce s Pietari Inkinenem jako šéfdirigentem. Vyvrcholí rovněž tříletá umělecká rezidence José Cury.

FOK uvede Třetí Mahlerovu symfonii s Christianne Stotijn a Jac van Steenem

  • 19. 04. 2017

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK vystoupí na koncertech 26. a 27. dubna znovu pod taktovkou svého hlavního hostujícího dirigenta, Holanďana Jac van Steena. Na programu bude tentokrát jediná, ale o to zásadnější skladba – Mahlerova Symfonie č. 3. Mezzosopránového sóla se ujme Steenova krajanka, jedna z nejvýznamnějších mahlerovských pěvkyň, Christianne Stotijn.

FOK připravil špičkové velikonoční koncerty, zazní v nich Dvořák i Bach

  • 07. 04. 2017

Stabat mater Antonína Dvořáka – jedno z vrcholných děl světového oratorního repertoáru, emočně i hudebně nabitá skladba pro čtyři sólisty, sbor a orchestr – a Bachovský večer souboru Collegium Marianum, to je nabídka Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK pro období Velikonoc.

Jour Fixe pořádané ČNPOK s následným koncertem FOK a Josého Cury

  • 10. 03. 2017

Ve čtvrtek 9. března 2017 se v prostorách Obecního domu v Praze konalo networkingové setkání Jour Fixe pořadané Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou s následným koncertem Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK s rezidenčním umělcem José Curou.