ČIANEWS je mediálním partnerem FOK

Česká informační agentura je dlouholetým mediálním partnerem Symfonického orchestru hlavního města Prahy (FOK). 

Orchestr byl založen v roce 1934 Rudolfem Pekárkem, který jeho činnost vymezil heslem FILM-OPERA-KONCERT. Zkratkou těchto tří slov F.O.K. vznikla nedílná součást názvu orchestru a je používána dodnes.
Spolu se startem 81. koncertní sezóny Symfonického orchestru hl. m. Prahy přichází mnoho novinek. 
Orchestr povede nový šéfdirigent pocházející ze země Jeana Sibelia, hostovat u nás bude tenor ze země tanga. Symfonický orchestr hl. m. Prahy uvede také světovou premiéru českého oratoria či barokní mši považovanou za "největší umělecké dílo všech časů a národů".    
Kód pro aktivaci voucheru získají návštěvníci koncertů přímo v místě konání koncertu.  Před zahájením sezóny používejte ověřovací kód : 36

Pořadatel
Symfonický orchestr hlavního města Prahy
Web
http://www.fok.cz

Osobnosti doporučují – Eugen Indjic

  • 13. 02. 2017

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je klavírista Eugen Indjic, který je přes 40 let partnerem Pražských symfoniků. Společně odehráli přes 30 koncertů. V roce 2010 byl Eugen Indjic dokonce rezidenčním sólistou FOK. Rodák z Bělehradu poznal všechny jeho dosavadní šéfdirigenty a těší se na dalšího, na Pietari Inkinena. Ten minulou sezónu s orchestrem a Barry Douglasem otevřel cyklus Beethovenových koncertů s Brücknerovými symfoniemi, přičemž není vhodnějšího pokračovatele než právě Eugena Indjice. Už kvůli tomu, abychom mohli společně oslavit jeho sedmdesáté narozeniny. V Praze se uskuteční ojedinělé vystoupení ve Smetanově síni Obecního domu 22. a 23. února.

Na koncertě FOK ve Smetanově síni ožijí postavy z Harryho Pottera

  • 01. 02. 2017

Tipem na zajímavý zážitek pro celou rodinu je pohádkový večer s čarodějným přídechem, který se odehraje už 8. a 9. února. A když mluvíme o čarodějnictví, nemůže chybět nejpopulárnější čaroděj světa Harry Potter z pera J. K. Rowlingové. Koncerty jsou skvělou příležitostí, jak ukázat i dětem krásu hudby v podání mohutného osmdesátičlenného symfonického orchestru, navíc v dechberoucím prostředí Smetanovy síně Obecního domu.

FOK připomene korunovaci Leopolda II. českým králem

  • 23. 01. 2017

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK uvede 31. ledna v kostele sv. Šimona a Judy v obnovené premiéře Korunovační kantátu Leopolda Koželuha z roku 1791. Ta vznikla u příležitosti korunovace Leopolda II., pro niž také Wolfgang Amadeus Mozart složil operu La Clemenza di Tito.

FOK připravil pro děti v Praze bubenické dopoledne

  • 19. 01. 2017

Sobota 21. ledna bude ve Smetanově síni Obecního domu patřit koncertu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK zaměřenému na rodiny s dětmi. Hlavními protagonisty budou hráči na bicí nástroje všech druhů a materiálů, které si děti o pauze budou smět i vyzkoušet!

Dasha a FOK představí popové melodie v symfonickém hávu

  • 11. 01. 2017

Také v roce 2017 se Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK vydá do vod mimo svůj tradiční repertoár. S Martinem Kumžákem, který stál i za crossoverovou fúzí FOK a kapely Lucie, se tentokrát potká v programu nazvaném Dasha Symphony. Známá zpěvačka v něm na pódiu Smetanovy síně pražského Obecního domu uvede slavné české i světové hity pop music v Kumžákových aranžích.

Osobnosti doporučují – Martin Rudovský

  • 02. 01. 2017

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je muzikolog, bohemista a dramaturg Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK Martin Rudovský.

FOK zahájí rok 2017 českými velikány

  • 28. 12. 2016

První koncerty roku 2017 Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK budou patřit dvěma nejslavnějším českým hudebním skladatelům, v Obecním domě totiž zazní díla Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany. Slovanské tance prvně jmenovaného jsou už tradičním programem Novoročního koncertu, který v Obecním domě proběhne 1. 1. od 19,30. O tři dny později se pak k FOK vrátí šéfdirigent Pietari Inkinen, aby společně provedli Mou vlast.

Osobnosti doporučují: Daniela Valtová Kosinová

  • 19. 12. 2016

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je Daniela Valtová Kosinová – varhanice Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, která se představí na tradičních vánočních koncertech ve Smetanově síni Obecního domu, které se uskuteční příští týden. Zazní na nich mimo jiné Vánoční kantáta pro baryton, smíšený sbor, dětský sbor, varhany a orchestr od Arthura Honeggera. Vánoční koncerty proběhnou ve středu 21. a čtvrtek 22. prosince.

Vánoční kantáta s FOK rozezní Obecní dům

  • 15. 12. 2016

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK i letos nabízí celou řadu adventních a vánočních programů. Ve Smetanově síni Obecního domu vyvrcholí provedením Vánoční kantáty Arthura Honeggera. Na koncertech 21. a 22. prosince dále zazní úvodní sbor z Bachova Vánočního oratoria a v podání Tomáše Jamníka Druhý violoncellový koncert Bohuslava Martinů, který FOK v šedesátých letech premiéroval. Večery, které zakončují festival Dny Bohuslava Martinů 2016, bude dirigovat Marko Ivanović.

José Cura představí v Praze latinskoamerické rytmy a podpoří UNICEF

  • 01. 12. 2016

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK bude na svých abonentních koncertech 7. a 8. prosince ve Smetanově síni Obecního domu uvádět tvorbu spojenou s latinskoamerickou hudbou a tancem. Pod taktovkou jejího nejpovolanějšího představitele, rezidenčního umělce FOK José Cury, zazní kromě slavného Ravelova Bolera také málo uváděná díla Piazzolly, Ginastery a v české premiéře hudba z filmu Noc Mayů. Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK věnuje již potřetí část výtěžku z koncertu českému výboru pro UNICEF.