ČIANEWS je mediálním partnerem FOK

Česká informační agentura je dlouholetým mediálním partnerem Symfonického orchestru hlavního města Prahy (FOK). 

Orchestr byl založen v roce 1934 Rudolfem Pekárkem, který jeho činnost vymezil heslem FILM-OPERA-KONCERT. Zkratkou těchto tří slov F.O.K. vznikla nedílná součást názvu orchestru a je používána dodnes. Od sezóny 2015/2016 v jeho čele stojí finský dirigent Pietari Inkinen. Rezidenčním umělcem je José Cura a hlavním hostujícím dirigentem Jac van Steen. V nové sezóně si můžete kromě cyklu Má vlast vychutnat Dvořákův Koncert pro violoncello, Osmou symfonii a triumfální Te Deum. Tento slavný opus bude uvozovat „grand finale“ 82. sezóny FOK, které korunuje Beethovenova Symfonie č. 9 „s Ódou na radost“. Úžasné sólisty doplní na závěrečných koncertech speciální host – americký sbor Houston Symphony Chorus.

Pořadatel
Symfonický orchestr hlavního města Prahy
Web
http://www.fok.cz

FOK uzavírá sezónu Glagolskou mší se Simonem O’Neillem

  • 28. 06. 2018

Závěrečný koncert 83. sezóny Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, který se uskuteční 28. června ve Smetanově síni Obecního domu pod taktovkou šéfdirigenta FOK Pietari Inkinena, přináší českou premiéru skladby Na počátku Einojuhani Rautavaary a mimořádné pěvecké zážitky; Simon O’Neill zazpívá scény Parsifala z Wagnerovy stejnojmenné opery a bude také mezi sólisty v Janáčkově Glagolské mši, kterou FOK provede s Kühnovým smíšeným sborem a s varhanicí FOK Danielou Valtovou Kosinovou.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK nabízí výhodné sezonní předplatné

  • 20. 06. 2018

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK oznamuje, že prodej koncertů a předplatného na novou sezónu je v plném proudu. Současní i noví zájemci o předplatné, je již nyní mohou zakoupit, a to i on-line.

Orchestr FOK zahraje Mou vlast s Petrem Altrichterem

  • 08. 06. 2018

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK přidal do probíhající sezóny mimořádný koncert s Mou vlastí Bedřicha Smetany, který se uskuteční v pondělí 18. června ve Smetanově síni Obecního domu. Dirigovat bude Petr Altrichter, který nedávno s orchestrem provedl toto dílo na zájezdě v Řecku.

José Cura zazpívá v pražském Obecním domě latinsko-americké písně

  • 04. 06. 2018

Tříletá rezidence José Cury u Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK vyvrcholí 13. a 14. června v Obecním domě speciálním programem. José Cura zazpívá repertoár, který je jeho srdci nejbližší: písně latinsko-amerických autorů Carlose Guastavina, Alberta Ginastery a mezi nimi také jednu píseň z vlastní tvorby.

Pražští symfonikové hrají v Athénách a Soluni

  • 23. 05. 2018

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK je na zájezdě v Řecku. Zahrál v athénském koncertním sále Megaronu a čeká jej i vystoupení v Soluni. Dirigentem zájezdu je Petr Altrichter. Houslového koncertu, který je na programu zájezdu, se zhostí řecký houslista Simon Papanas.

Čapkovy cestopisy s Jaromírem Medunou opět prozáří Divadlo Viola

  • 27. 04. 2018

V Divadle Viola se 7. května uskuteční přidané představení úspěšného hudebně-literárního večera s cestopisy Karla Čapka, které bude číst Jaromír Meduna. K tomu zahraje Duo Teres, tedy Lucie Fulka Kopsová na housle a Tomáš Honěk na kytaru.

FOK ukáže ve Smetanově síni v Praze dětem, jak funguje symfonie

  • 18. 04. 2018

V sobotu 28. dubna se ve Smetanově síni Obecního domu od 11 hodin uskuteční pro tuto sezónu závěrečný koncert rodinného cyklu Orchestr na dotek Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

Pražští symfonikové zahrají s vítězi Kocianovy houslové soutěže

  • 17. 04. 2018

U příležitosti 60. výročí Kocianovy houslové soutěže se ve středu 25. dubna 2018 v Obecním domě uskuteční mimořádný koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK s názvem Houslové gala.

FOK zveřejnil program 84. sezóny. Šéfdirigentem bude nadále Pietari Inkinen

  • 10. 04. 2018

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK na tiskové konferenci v Obecním domě odtajnil program 84. koncertní sezóny a také dnes, 10. dubna 2018, zahájil prodej předplatného i vstupenek na jednotlivé koncerty. Vstupenky na veřejné generální zkoušky budou v prodeji od 2. května 2018.

Klavírista Igor Ardašev vystoupí v Rudolfinu

  • 06. 04. 2018

V pražském Rudolfinu se 14. dubna 2018 uskuteční recitál klavíristy Igora Ardaševa v rámci komorní řady FOK Světová klavírní tvorba. Vynikající český klavírista zahraje přímo skvostný program obsahující populární cyklus Po zarostlém chodníčku Leoše Janáčka, málo uváděné Poetické nálady Antonína Dvořáka a dvě sonáty – od Franze Schuberta a Petra Iljiče Čajkovského.