ČIANEWS je mediálním partnerem FOK

Česká informační agentura je dlouholetým mediálním partnerem Symfonického orchestru hlavního města Prahy (FOK). 

Orchestr byl založen v roce 1934 Rudolfem Pekárkem, který jeho činnost vymezil heslem FILM-OPERA-KONCERT. Zkratkou těchto tří slov F.O.K. vznikla nedílná součást názvu orchestru a je používána dodnes. Od sezóny 2015/2016 v jeho čele stojí finský dirigent Pietari Inkinen. Rezidenčním umělcem je José Cura a hlavním hostujícím dirigentem Jac van Steen. V nové sezóně si můžete kromě cyklu Má vlast vychutnat Dvořákův Koncert pro violoncello, Osmou symfonii a triumfální Te Deum. Tento slavný opus bude uvozovat „grand finale“ 82. sezóny FOK, které korunuje Beethovenova Symfonie č. 9 „s Ódou na radost“. Úžasné sólisty doplní na závěrečných koncertech speciální host – americký sbor Houston Symphony Chorus.

Pořadatel
Symfonický orchestr hlavního města Prahy
Web
http://www.fok.cz

FOK ukáže ve Smetanově síni v Praze dětem, jak funguje symfonie

  • 18. 04. 2018

V sobotu 28. dubna se ve Smetanově síni Obecního domu od 11 hodin uskuteční pro tuto sezónu závěrečný koncert rodinného cyklu Orchestr na dotek Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

Pražští symfonikové zahrají s vítězi Kocianovy houslové soutěže

  • 17. 04. 2018

U příležitosti 60. výročí Kocianovy houslové soutěže se ve středu 25. dubna 2018 v Obecním domě uskuteční mimořádný koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK s názvem Houslové gala.

FOK zveřejnil program 84. sezóny. Šéfdirigentem bude nadále Pietari Inkinen

  • 10. 04. 2018

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK na tiskové konferenci v Obecním domě odtajnil program 84. koncertní sezóny a také dnes, 10. dubna 2018, zahájil prodej předplatného i vstupenek na jednotlivé koncerty. Vstupenky na veřejné generální zkoušky budou v prodeji od 2. května 2018.

Klavírista Igor Ardašev vystoupí v Rudolfinu

  • 06. 04. 2018

V pražském Rudolfinu se 14. dubna 2018 uskuteční recitál klavíristy Igora Ardaševa v rámci komorní řady FOK Světová klavírní tvorba. Vynikající český klavírista zahraje přímo skvostný program obsahující populární cyklus Po zarostlém chodníčku Leoše Janáčka, málo uváděné Poetické nálady Antonína Dvořáka a dvě sonáty – od Franze Schuberta a Petra Iljiče Čajkovského.

Ivan Ženatý zahraje Brahmse s Pražskými symfoniky

  • 04. 04. 2018

Houslista Ivan Ženatý přijede do Čech, aby 11. a 12. dubna 2018 ve Smetanově síni Obecního domu zahrál se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK Brahmsův koncert Houslový koncert D dur pod taktovkou šéfdirigenta FOK Pietari Inkinena. Celý program koncertu bude věnován Johannesi Brahmsovi, večer uvede jeho Tragická předehra a v druhé polovině uslyšíme přelomové dílo 19. století – Brahmsovu První symfonii.

FOK připravil sérii velikonočních koncertů i s tradiční Stabat mater

  • 19. 03. 2018

Pražští symfonikové společně s Pražským filharmonickým sborem o Velikonocích tradičně uvedou Stabat mater Antonína Dvořáka. Koncert se koná 28. března ve Smetanově síni Obecního domu.

FOK představí dětem orchestrální suitu

  • 15. 03. 2018

V sobotu 24. března se ve Smetanově síni Obecního domu uskuteční další koncert pro rodiny s dětmi z cyklu Orchestr na dotek Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

Klavírista Éric le Sage poctí Debussyho v Rudolfinu

  • 08. 03. 2018

Vynikající francouzský klavírista Éric le Sage zahraje 17. března v Rudolfinu v rámci komorní řady FOK Světová klavírní tvorba. Svým vystoupením klavírista poctí významného francouzského skladatele Clauda Debussyho, přezdívaného otec impresionismu, od jehož úmrtí uplyne na konci března sto let. Na programu recitálu budou dále dvě skladby Roberta Schumanna, který byl pro Debussyho výrazným inspiračním zdrojem a na kterého je Le Sage specialistou.

Ve Smetanově síni zahraje fenomenální houslistka Julia Fischer

  • 27. 02. 2018

Ve Smetanově síni pražského Obecního domu se uskuteční 7. března 2018 mimořádný koncert FOK, na kterém se představí fenomenální německá houslistka Julia Fischer s houslovým recitálem, na kterém ji doprovodí skvělá klavíristka Julianna Avdějeva.

Praha uvidí Dialog osamocení mága barokních houslí Enrica Onofriho

  • 19. 02. 2018

V kostele sv. Šimona a Judy vystoupí 27. února 2018 v rámci komorní řady FOK Stará hudba vyhlášený italský interpret barokní hudby Enrico Onofri, který byl přes dvacet let koncertním mistrem a sólistou věhlasného souboru Il Giardino Armonico.