Exportní cena DHL Unicredit - letos již 20. ročník soutěže!

Není tajemstvím, že je to český export, který stojí za růstem naší ekonomiky. Posláním soutěže Exportní cena DHL UniCredit je najít a ocenit malé a středně velké exportní firmy v České republice. Soutěž založila před devatenácti lety společnost DHL Express a od té doby tak existuje platforma, kde si exportéři a všichni zájemci o export mohou předávat své zkušenosti, sdílet informace a scházet se na společensko-odborných setkáních, na kterých mohou čerpat exkluzivní informace a data partnerů projektu o současné ekonomické a geopolitické situaci. A samozřejmě, mohou se stát některým z vítězů oceněných na slavnostním galavečeru, který probíhá pod patronací Ministerstva průmyslu a obchodu. Záštitu soutěži poskytuje agentura CzechTrade. Generálním partnerem projektu je UniCredit Bank. 


Pořadatel
Agentura Helas s.r.o.
Web
http://www.exportnicena.cz/

Umíme pomoci k prosperitě

  • 08. 03. 2017

Mezi významnými českými exportéry jsou do jisté míry výjimkou. Neprodávají totiž zboží ani komoditu. Prodávají služby na zakázku a velkou porci vlastní kreativity. Strukturu českého exportu tak posouvají do podoby, která je vlastní vyspělým zemím. Na otázky nám odpověděl Radomír Klofáč, CEO společnosti MORIS design s.r.o.

Český export je závislý na EU, jeho klíčovou složku stále tvoří montovny

  • 08. 02. 2017

Poradenská společnost NSG Morison, která je auditorem prestižní soutěže českých exportérů Exportní cena DHL UniCredit pod záštitou agentury CzechTrade, vypracovala analýzu z výstupů od 67 exportérů formou dotazníku a osobního rozhovoru. Statistiky ukazují Česko jako exportní velmoc se špatnou exportní diverzitou, ale s o to většími ambicemi exportérů dobýt nové trhy.

Neznámé prostředí? Buď to vyjde, nebo ne

  • 03. 02. 2017

Jiří Konečný je zakladatelem společnosti ELKO EP a spolu s ní i vítězem prestižní soutěže českých exportérů v kategorii Globální exportér. K dobývání nových exportních teritorií má rozhodně co říci, ale – jak sám předesílá – usnout na vavřínech se nechystají.

Za exportními úspěchy stojí především naši lidé

  • 07. 12. 2016

Společnost FANS, která exportuje chladicí a jiné zařízení pro elektrárny a průmyslové podniky, se stala letošním vítězem soutěže Exportní cena DHL UniCredit v kategorii Středně velká společnost, kde porazila dalších 81 firem. Se svými dojmy ze soutěže se nám svěřil Jaromír Odstrčil, obchodní ředitel společnosti.

Dostat českého výrobce potravin do obchodních řetězců je umění

  • 25. 11. 2016

Vítězem 19. ročníku Exportní ceny DHL UniCredit v kategorii Malá společnost je firma vyrábějící sýry. Takové zaměření je trochu nezvyklé a o to sympatičtější. O exportní zkušenosti se s námi podělil CEO společnosti Namara s. r. o. Elie Abdulnour.

Exportní ceny DHL UniCredit znají své vítěze

  • 24. 11. 2016

Vítězem 19. ročníku Exportní ceny DHL UniCredit se v kategorii Středně velká společnost stala firma FANS. Následovaly T-CZ a PROGRESS OK.

Exportní cena DHL UniCredit: Globálním exportérem je ELKO EP HOLDING

  • 24. 11. 2016

Vítězem 19. ročníku soutěže Exportní cena DHL UniCredit se v kategorii Globální exportér stal ELKO EP HOLDING.

Exportní cena DHL UniCredit: Exportérem teritoria ASEAN je PROMA REHA

  • 24. 11. 2016

Vítězem 19. ročníku soutěže Exportní cena DHL UniCredit se v kategorii Exportér teritoria ASEAN stala společnost PROMA REHA, která vyrábí zdravotní vybavení a nábytek.

Exportní ceny DHL UniCredit: V kategorii Malá společnost vyhrála NAMARA

  • 24. 11. 2016

Vítězem 19. ročníku Exportní ceny DHL UniCredit se v kategorii Malá společnost stala NAMARA.

Exportní ceny DHL UniCredit: V kategorii Středně velká společnost vyhrál FANS

  • 24. 11. 2016

Vítězem 19. ročníku Exportní ceny DHL UniCredit se v kategorii Středně velká společnost stal FANS.