Vilém Veverka vystoupí na začátku srpna v Japonsku

Přední český hobojista Vilém Veverka se o tomto víkendu představí v Tokiu dvakrát japonskému publiku. V sobotu 2. srpna vystoupí v Toppann Hall, kde provede skladby Benjamina Brittena a Pavla Haase. V neděli pak Vilém Veverka zahraje společně s Tokijskou filharmonií, v jejich podání zazní koncert Bernda A. Zimmermanna.

„V Tokiu vystoupím na dvou koncertech. Na komorním recitálu přednesu skladby B. Brittena a P. Haase. O den později je to koncert s Tokyo Philharmonic, s tímto orchestrem provedu náročný koncert B. A. Zimmermanna,“ shrnuje sám Vilém Veverka.
 
Nedělní sólové vystoupení s Tokyo Philharmonic Orchestra bude pro úspěšného českého interpreta zároveň zahraničním vrcholem závěru letošní sezony. Japonské koncerty se uskuteční v rámci projektu, který zaštiťuje nadace Sony Music Foundation, jež v letošním roce slaví 30 let své existence. Nadace při této příležitosti pozvala do Japonska bývalé vítěze jedné z nejproslulejších světových soutěží The International Oboe Competition of Japan, kde Vilém Veverka triumfoval v roce 2003.
 
Vilém Veverka na sebe výrazně upozornil v Mezinárodní rozhlasové soutěži Concertino Praga 1996, zásadní impuls v jeho uměleckém rozvoji však přineslo účinkování v Gustav Mahler Jugendorchester a následné studium u předního německého hobojisty Dominika Wollenwebera. Na ně navázal dvouletým účinkováním v Berlínské filharmonii.
 
Nastoupená cesta vyvrcholila vítězstvím v jedné z nejprestižnějších soutěží – Sony Music Foundation, Tokyo. Vilém Veverka nahrává především u společnosti Supraphon, kde mu před časem vyšlo i album s kompletním provedením Telemannova cyklu Dvanácti fantazií a kompletní cyklus Metamorfóz podle Ovidia od Benjamina Brittena. Album získalo řadu skvělých recenzí doma i v zahraničí.