FOK uvede mimořádnou projekci Obchodu na korze s živou hudbou

Symfonický orchestr Hlavního města Prahy FOK zve milovníky umění na zahájení oslav 100. výročí vzniku Československa. Při této příležitosti se bude 10. ledna 2018 v Obecním domě oslavovat mimořádnou událostí – projekcí oscarového filmu Obchod na korze s živou hudbou.

Kdyby se Zdeněk Liška jmenoval třeba Sidney Fox a žil od 40. do 80. let 20. století v Hollywoodu, dobyl by zcela svět filmové hudby. Co film, to naprosto originální a úchvatná partitura, přitom však s naprosto nezaměnitelným rukopisem. Nikdy nechybí sbor, varhany a valčík.

Není tomu jinak ani v sugestivní hudbě k prvnímu československému snímku, který získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film, k filmu Obchod na korze režisérů Jána Kadára a Elmara Klose. Za kamerou stál Vladimír Novotný. Také tentokrát se spojí česko-slovenské síly, aby projekcí filmu s živou hudbou zahájily oslavy 100. výročí vzniku ČSR.

Obchod na korze skladatele Zdeňka Lišky přednese FOK pod taktovkou Petera Vrábela a sbormistryně Lenky Navrátilové. Sólisty budou houslista Dalibor Karvay a cimbalista Jan Mikušek, dílo doprovodí Kühnův smíšený sbor.