FOK představí ve Smetanově síni Obecního domu v Praze Mou vlast dětem

V sobotu 25. listopadu se v Praze uskuteční již druhý koncert této sezóny pro rodiny s dětmi z cyklu Orchestr na dotek Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. S podtitulem pro letošní sezónu Orchestr ve formě se děti dozvědí, že formy nejsou jen na vánoční cukroví, ale že s jejich pomocí lze napsat úchvatné hudební dílo – například cyklus symfonických básní Má vlast Bedřicha Smetany, jemuž bude tento koncert věnován.

Koncert je určen pro rodiče s dětmi ve věku od 5 do 13 let a koná se ve Smetanově síni Obecního domu od 11.00 hodin.

Programem koncertu i Mé vlasti provede Lucie Pernetová a Marko Ivanović. Během dopoledne děti zjistí mnoho zajímavostí ze světa hudby a zasoutěží si. Prostřednictvím vystoupení talentovaných studentů z Konzervatoře Taneční centrum Praha a dětí z Hudebního klubu Fík poznají, jak jejich vrstevníky hudba a tanec baví. O přestávce si také mohou zkusit zahrát na nástroje nebo popovídat s hudebníky a sdílet jejich nadšení ze hry.

„To by tak hrálo, aby si orchestr hrál, co chtěl. Vždy to musí mít nějakou formu, což ovšem nebude nijak těžké, neboť orchestr FOK je ve formě. V dalším cyklu Orchestr na dotek s podtitulem Orchestr ve formě si ty nejpodstatnější formy prosvištíme. V listopadu zjistíme, že symfonická báseň je hudba jedna báseň. Ze všech forem je nejlepší vypravěčkou,“ říká dramaturg FOK Martin Rudovský.