Osobnosti doporučují: Pavla Tesařová

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je mladá talentovaná houslistka Pavla Tesařová, která v roce 2014 obdržela cenu města Plzně – Orfeus a vystoupila sólově s Plzeňskou filharmonií. V témže roce se též stala absolutní vítězkou v celostátním kole soutěže uměleckých škol v Liberci. V roce 2015 se stala absolutní vítězkou mezinárodní houslové soutěže J.Micky a laureátkou velmi prestižní Kocianovy houslové soutěže. Pavla Tesařová navíc letos zahájí s Václavem Hudečkem a dalšími interprety již 25. ročník cyklu Svátky hudby, Václav Hudeček a jeho hosté. Slavnostní zahajovací koncert se uskuteční v úterý 18. října v pražském Rudolfinu.

Na čem právě pracujete?

Aktuálně se věnuji Koncertu a moll od J. Slavíka, který si zahraji příští týden se SOČRem. Tento koncert bude přímým přenosem vysílat ČR Vltava. A 18.10  už mě čeká Vivaldiho dvojkoncert s Václavem Hudečkem na Zahajovacím koncertě 25. ročníku festivalu Svátky hudby v Rudolfinu.Jaká kulturní událost vás v poslední době zaujala?

Moc mě zaujal pořad Mise Mozart na ČT Art, který získal Zvláštní ocenění na 52. MTF Zlatá Praha. Lang Lang v něm ve vzácném porozumění s dirigentem N. Harnoncourtem natáčí s Vídeňskými filharmoniky okouzlujícím a inspirujícím způsobem Mozartovy klavírní koncerty.Na co byste pozvala naše čtenáře?

Po vítězství v Luhačovické akademii Václava Hudečka mi přichází velké množství nabídek na koncerty. Mám z toho velkou radost a těším se, že si zahraji v únoru v Plzni s Plzeňskou filharmonií,  v březnu na Smetanových dnech, v Brně na Koncertě mladých talentů a za týden na festivalu Svátky hudby.